Już w poniedziałek startuje faza zasadnicza jesiennych ESL Mistrzostw Polski w CS:GO

10 drużyn rozpoczyna rywalizację o pulę nagród o łącznej wartości 100 000 PLN

Zwycięzca rozgrywek otrzyma szansę zagrania na IEM Katowice 2022 oraz w ESL National Championships Global Playoffs

Już w poniedziałek 30 sierpnia rozpoczyna się faza zasadnicza 23. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Zawodnicy 10 drużyn będą rywalizowali o nagrody z łącznej puli o wartości 100 000 PLN. Zwycięzca zostanie wyłoniony w finale 14 listopada i otrzyma awans do turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022.

Już tylko weekend dzieli nas od rozpoczęcia fazy zasadniczej 23. edycji ESL Mistrzostw Polski w Counter Strike: Global Offenisve. W rozgrywkach zmierzy się ze sobą 10 zespołów, które powalczą o nagrody, których pula w tej edycji wynosi 100 000 PLN oraz prawo udziału na turnieju IEM Katowice 2022 oraz w ESL National Championships Global Playoffs. 

Przed ekrany powrócą uczestnicy wiosennej rundy Mistrzostw Polski – Anonymo Esports, MAD DOG’S PACT, Wisła All In! Games oraz broniący tytułu HONORIS. Dołączy do nich 6 składów, które wywalczyły sobie miejsce w ramach otwartych i zamkniętych kwalifikacji, do których zapisało się łącznie ponad 250 zespołów. Są to: Tarczyński Protein team, Ungentium Esports, Dolej Miodu, M1 EDEN, The Lycans oraz ex-Pompa Team. 

Faza zasadnicza rozgrywek potrwa od 30 sierpnia do 26 października. W dalszej kolejności rozegrane zostaną mecze fazy Playoff, które planowane są w formacie LAN. Ich finał został oficjalnie przesunięty na 14 listopada, gdzie zostanie wyłoniony 23. ESL Mistrz Polski w CS: GO.

– Wyjątkowo, nie możemy doczekać się końca weekendu. Przed nami starcie jednych z najlepszych zespołów esportowych w kraju, a gra toczy się o najwyższą stawkę. Przed weteranami ogromne wyzwanie, bo beniaminkowie w tej edycji ESL Mistrzostw Polski zapowiadają się naprawdę obiecująco. Przed nami kilka ekscytujących tygodni  – komentuje Adrian Kostrzębski, Rzecznik Prasowy w ESL Gaming Polska.

Spotkania ESL Mistrzostw Polski będzie można obserwować na oficjalnym kanale ESL Polska na platformie Twitch. Za mikrofonami komentatorskimi zasiądzie między innymi niezawodny duet Macieja „Morgena” Żuchowskiego i Kuby „Kubik” Kubiaka. Studio przedmeczowe natomiast poprowadzi Kinga Kujawska

W przyszłym tygodniu zobaczymy starcia następujących drużyn:

Poniedziałek 30 sierpnia 2021Wtorek 31 sierpnia 2021
Wisła All In! Games vs. Dolej Miodu
godzina 18:00
ex-Pompa Team vs. Tarczyński Protein Team
godzina 15:30
HONORIS vs. M1 Eden
godzina 20:30
Anonymo vs. UNGENTIUM
godzina 18:00
MAD DOG’S PACT vs. The Lycans
godzina 20:30

Studio przedmeczowe rozpocznie się na pół godziny przed każdym ze spotkań. Rozpiskę pozostałych meczów oraz wszystkie informacje dotyczące turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju na: https://pro.eslgaming.com/polska/

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.