Zmiany i harmonogram ESL Pro Tour CS:GO ogłoszone – fani ponownie zawitają na wydarzeniach

Ponad 15 turniejów zaplanowanych na rok 2022, wśród których znajdą się też przebudowane formaty ESL Challenger i ESL Challenger League

ESL Gaming, największa na świecie firma zajmująca się esportem, ogłosiła dzisiaj pełen harmonogram turniejowy w Counter-Strike: Global Offensive. ESL Pro Tour CS:GO 2022 to ponad 15 turniejów i najbardziej wyczekiwane starcia w CS:GO w ramach rywalizacji podczas cyklu ESL Pro Tour, który powróci na największe sceny na cały świecie, razem z kibicami na trybunach wszystkich flagowych turniejów, w tym Intel® Extreme Masters Katowice oraz Intel® Extreme Masters Cologne.

W harmonogramie znajduje się siedem turniejów ESL Pro Tour Masters, cztery wydarzenia ESL Pro Tour Challenger (wcześniej znane jako DreamHack Open). Cztery ligi ESL Pro Tour Challenger Leagues (wcześniej ESEA Premier) i ponad 10 turniejów narodowych. ESL oferuje prawdziwie otwarty i przystępny ekosystem rywalizacji CS:GO.

Nowa, planowana na rok 2022 struktura ESL Pro Tour przynosi ze sobą największe zmiany od czasu jej pierwotnej formy powstałej w 2019 roku. Wszyscy zwycięzcy turniejów na poziomie EPT Challenger od teraz dołączą do ESL Pro League, która stanie się domem dla wszystkich drużyn z poziomu Challenger na przestrzeni całego ekosystemu. Turniej zostanie rozbudowany aby móc pomieścić w sobie nową strukturę dla sezonów 15. i 16. Podsumowanie cyklu nastąpi w trakcie dwóch corocznych turniejów EPT Championships. Jego celem jest ukoronowanie czempionów, którzy wyniosą w górę trofea w następstwie po takich drużynach, jak Gambit Esports i Natus Vincere. 

Przy łącznej puli nagród do zdobycia wynoszącej 5 milionów dolarów oraz szacowanych ponad 200 godzin oglądania transmisji, firma ESL ciężko pracowała nad tym, aby zapewnić ekscytujący harmonogram na rok 2022 w ramach turniejów ESL Pro Tour dla fanów na całym świecie. Co jednak najważniejsze, po ponad roku wydarzeń organizowanych bez udziału publiczności, ESL planuje ponownie powitać publikę na turniejach, zachowując przy tym wszystkie standardy i procedury względem bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat sprzedaży biletów i wymaganiach wstępu zostanie ogłoszone wkrótce. 

“Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani mogąc ujawnić nasz pełen program ESL Pro Tour dla CS:GO na rok 2022“ – mówi Shaun Clark, Director ESL Pro Tour w ESL Gaming. „Podczas niestrudzonej pracy nad poprawą i udoskonaleniem naszego programu, dokonaliśmy znaczących zmian, które mają na celu dostarczenie lepszej i jaśniejszej struktury turniejowej, która będzie wypełniona jeszcze większą dawką rywalizacji. Jesteśmy również zachwyceni faktem, że ponownie będziemy mogli powitać na trybunach fanów po raz pierwszy od dwóch lat“. 

Aby pozostać na bieżąco z nowościami oraz informacjami o biletach, zapraszamy na stronę eslfaceitgroup.com lub do śledzenia mediów społecznościowych ESL Gaming na platformach LinkedIn, Facebook, Twitter oraz Instagram.

* * *

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej

Więcej na stronie: www.eslgaming.com  

O ESL PRO TOUR 

ESL Pro Tour łączy różne turnieje ESL z różnych gier, w tym Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft® II oraz Warcraft® III, w dedykowane cykle, których kulminacja następuje na mistrzostwach każdego roku. Struktura, które obejmuje światowe, jak i lokalne turnieje, zapewnia aspirującym zawodnikom każdego poziomu, konsekwentną i przejrzystą drogę „od zera do bohatera“, bardziej angażującą historię, którą mogą śledzić fani CS:GO, StarCraft® II i Warcraft® III oraz bardziej przejrzystą strukturę dla nowych fanów esportu. 

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.