DreamHack powraca 3 czerwca

DreamHack Dallas oferuje niezapomniane wrażenia podczas pierwszego pełnego festiwalu gamingowego od ponad 2,5 roku

Trzydniowy festiwal z dwoma turniejami w Counter-Strike: Global Offensive 

Pierwszy turniej Intel® Extreme Masters w Ameryce Północnej od 2019 r; 

Inauguracyjne finały ESL Impact Global dla kobiecej ligi CS:GO

Weekend będzie obejmował: Bring-Your-Own-Computer LAN Party, konkurs cosplay, strefę gier planszowych, expo, koncerty, spotkania z twórcami i influencerami, profesjonalne, amatorskie i akademickie turnieje gier i wiele innych atrakcji

DreamHack powraca! Trzydniowy festiwal gamingowy powróci do Dallas, aby zapewnić weekendowe wrażenia podczas pierwszego pełnowymiarowego festiwalu DreamHack od prawie 2,5 roku. DreamHack Dallas odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2022 roku w Kay Bailey Hutchison Convention Center, oferując wszystko, co związane z grami pod jednym dachem. Ceny biletów zaczynają się od 39 dolarów za jednodniową wejściówkę i 94 dolarów za trzydniową. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie dreamhack.com/dallas/tickets.

DreamHack tworzy przestrzeń, dzięki której społeczność może się łączyć, wspólnie odkrywać, zwyciężać i być sobą poprzez interaktywne, gamingowe doświadczenie. Niezależnie od tego, czy festiwalowicze podziwiają kostiumy cosplay, biorą udział w turniejach, oglądają zmagania profesjonalistów, uczą się streamować, testują technologię na expo czy uczestniczą w panelach, DreamHack oferuje niezapomniane wrażenia.

Jesteśmy zachwyceni tym, że DreamHack wraca do wspaniałego miasta Dallas“, powiedział Shahin Zarrabi,  VP Strategy & Growth w DreamHack. “Ostatnie dwa lata pandemii były ciężkie dla wielu osób, ale gry zawsze łączyły społeczności zarówno online, jak i osobiście. Zorganizowanie tego wydarzenia w Dallas jest szczególnie znaczące jako symbol powrotu festiwali z fanami na całym świecie. DreamHack naprawdę nie ma sobie równych – nie możemy się doczekać, aby po raz kolejny wspólnie celebrować z mieszkańcami Dallas.

Dwa najważniejsze turnieje esportowe na DreamHack Dallas będą rozgrywane w Counter-Strike:Global Offensive (CS:GO):

  • Intel® Extreme Masters (IEM), najdłużej trwający globalny tour pro gamingowy na świecie, będzie pierwszym wydarzeniem IEM od 2019 roku, które odbędzie się w Ameryce Północnej. IEM jest powszechnie uważany za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń esportowych na świecie. Podczas turnieju łącznie 16 drużyn będzie rywalizować o kawałek puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów.
  • ESL Impact przeniesie inauguracyjne globalne finały 1. sezonu kobiecej ligi CS:GO do Dallas, gdzie osiem drużyn z pięciu regionów będzie walczyć o udział w puli nagród wynoszącej 150 000 dolarów. 

Fani CS:GO mogą wyczekiwać fantastycznych akcji, ponieważ sprowadzamy Intel® Extreme Masters i ESL Impact na DreamHack Dallas” – kontynuuje Zarrabi. “IEM zawsze był wyjątkowym wydarzeniem dla graczy esportowych i fanów na całym świecie – a teraz robimy solidny krok w kierunku zapewnienia nowych możliwości i poprawy reprezentacji dla wszystkich kobiet grających w CS:GO dzięki Globalnym Finałom 1. Sezonu ESL Impact.

Wśród szeregu profesjonalnych, amatorskich i akademickich turniejów gamingowych znajdą się również turnieje w bijatyki (Super Smash Bros. Ultimate, Super Smash Bros. Melee, Guilty Gear -Strive- i King of Fighter XV), uwielbiane i popularne trzydniowe LAN party Bring-Your-Own-Computer (BYOC), konkurs cosplay, koncerty z muzyką na żywo, panele dyskusyjne, strefy gier planszowych, gier indie oraz strefa expo i wiele innych atrakcji, które zostaną jeszcze ogłoszone.

DreamHack miał swój ostatni fizyczny festiwal jeszcze przed pandemią – w lutym 2020 roku podczas DreamHack Anaheim. Następnym zaplanowanym wydarzeniem w USA będzie DreamHack Atlanta w dniach 18-20 listopada 2022 roku, część globalnej trasy DreamHacka obejmującej 10 festiwali w siedmiu krajach.

***

O DREAMHACK 

DreamHack to wciągające, gamingowe doświadczenie, które sprawia, że społeczność ożywa. Miliony fanów oglądają transmisje DreamHack każdego roku, a 24-godzinne weekendy festiwalowe oferują wszystko, co związane z grami pod jednym dachem. Uczestnicy doświadczają profesjonalnych turniejów esportowych, amatorskich i zawodowych turniejów gamingowych, słynnego na całym świecie bring-your-own-computer (BYOC) LAN party, mistrzostw cosplay, paneli, sztuki, aktywności, expo, pokazów, muzyki na żywo i wielu innych. W 2020 roku DreamHack połączył się z ESL, tworząc ESL Gaming, największą na świecie firmę zajmującą się esportem i gamingiem. 

O Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.