Wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski na ostatniej prostej!

Obraz zawierający tekst, znak, grafika wektorowa

Opis wygenerowany automatycznie

Już niedługo poznamy zwycięską drużynę, która awansuje na LAN-owe rozgrywki 16. sezonu EPL Conference podczas DreamHack Summer w Jönköping

Przed nami ostatnie dwie kolejki fazy zasadniczej ESL MP. Dotychczasowi ESL Mistrzowie Polski, broniący tytułu, pozostają niepokonani – Wisła All iN! Games zapewniła sobie awans do półfinałów turnieju. Zawodnicy Wisły są bezspornie niedoścignieni z przewagą aż 8 punktów nad MAD DOG’S PACT, zajmującymi drugie miejsce w tabeli Grupy A.

Sytuacja na czele Grupy B również pozostaje bez zmian – tabelę niezmiennie od połowy rozgrywek otwiera drużyna Illuminar Gaming, jednak następne miejsca, zajęte kolejno przez HONORIS i GameAgents, pozostają w tyle jedynie o 3 punkty. 

Najbliższe spotkania odbędą się już dziś, a walkę o kluczowe punkty i miejsce w tabeli Grupy A rozpocznie o godzinie 14:15 starcie MAD DOG’S PACT oraz Ungentium. O 18:00 odbędzie się mecz drużyny Thunderflash przeciwko Impression, który rozpocznie zmagania zespołów Grupy B. Wszystkie rozgrywki będą transmitowane i możliwe do obejrzenia na platformie Twitch.tv.

Ostatnia kolejka oznacza rozstrzygnięcie tego, które drużyny zmierzą się ze sobą w walce o puchar ESL Mistrza Polski. Najbliższe mecze to dla drużyn biorących udział w turnieju walka o być albo nie być – nadchodzące spotkania rozwieją wszystkie wątpliwości. 

Waga awansu

Zwycięzca obecnego, 24. sezonu ESL Mistrzostw Polski zdobędzie o wiele więcej niż tytuł ESL Mistrza Polski i znaczącą część z puli nagród wynoszącej 100 000 złotych. Wygrana sezonu gwarantuje miejsce w ESL Pro League Conference, turnieju podczas którego drużyny z całego świata będą walczyć o miejsce w 16. sezonie prestiżowych rozgrywek ESL Pro League. Kwalifikacje rozgrywane będą w formie LAN-owej podczas festiwalu DreamHack Summer, który odbędzie się latem w Jönköping, w Szwecji.

Udział w EPL Conference to nie tylko możliwość spotkania się offline z innymi fanami gamingu i esportu oraz doświadczenia jednego z największych festiwali gier na świecie. To również znakomita okazja dla lokalnych drużyn na pokazanie się na międzynarodowej scenie esportowej i zagranie przeciwko najlepszym zespołom z innych krajów w walce o awans do prestiżowego turnieju ESL Pro League. Doświadczenie nabyte podczas turnieju o tej randze, a także szansa na wykazanie się przed kibicami i reprezentantami jednych z najlepszych organizacji CS:GO na świecie to gra warta świeczki. 

Finały ESL Mistrzostw Polski

Przed kibicami profesjonalnego CS:GO w Polsce jeszcze kilka ważnych spotkań. Po rozstrzygnięciu walki o miejsca w play-offach rozgrywane będą mecze, których wynik ostatecznie zadecyduje, która drużyna zostanie Mistrzami tego sezonu. Czy Wiśle All iN! Games, która do tej pory zebrała największą liczbę punktów spośród drużyn z obu grup, uda się obronić tytuł ESL Mistrzostw Polski i pojechać na DreamHack w Jönköping? Czy może faza pucharowa zaskoczy fanów, a zawodnicy Wisły będą musieli pożegnać się z tytułem? Wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Polska reprezentacja w grze Counter-Strike: Global Offensive, która będzie mieć okazję zawalczyć o miejsce w ESL Pro League zostanie wyłoniona podczas finałowych rozgrywek ESL Mistrzostw Polski. Finały odbędą się online w dniach 6-8 maja i podobnie jak mecze fazy zasadniczej, będą możliwe do obejrzenia podczas transmisji na platformie Twitch, na kanale esl_csgo_pl.

***

O ESL Gaming

ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack i wiele więcej – oferując wydarzenie i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki elektronicznej. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.