Finałowe starcie rozwiewa wątpliwości – Illuminar Gaming nowym ESL Mistrzem Polski

Obraz zawierający tekst, znak, grafika wektorowa

Opis wygenerowany automatycznie

Illuminar Gaming pokonuje Wisłę All in! Games Kraków, wygrywając 2:0 w finałowym starciu i zdobywając puchar ESL MP

24. sezon ESL Mistrzostw Polski oficjalnie dobiegł końca. Walka była zaciekła i emocjonująca, a wyniki meczów trudne do przewidzenia. Po tym jak Anonymo i HONORIS pożegnały się z możliwością gry w wielkim finale, stało się jasne, że wszystko rozegra się pomiędzy broniącą tytułu Wisłą a przodującymi w swojej grupie przez niemalże całą fazę zasadniczą Illuminar.

Obie drużyny grały na  najwyższym poziomie i od samego początku rozgrywek widać było, że ich celem jest wygrana całego turnieju. Zarówno Illuminar jak i Wisła przodowały w tabelach swoich grup z wyraźną różnicą w punktacji względem pozostałych zespołów. Mimo niezachwianego do 10. kolejki pasma zwycięstw, Wisła All in! Games Kraków nie zdołała obronić tytułu, a Illuminar Gaming zdominowało rozgrywkę podczas finałowego meczu, pokonując przeciwników zarówno na mapie Nuke, jak i Inferno. 

Zwycięzcy poza tytułem ESL Mistrza Polski,  lwią częścią z puli nagród wynoszącą 100 000 złotych otrzymali także awans do 16. sezonu ESL Pro League Conference. Illuminar Gaming zdobyło wyjątkową szansę reprezentowania Polski podczas kwalifikacji do prestiżowego turnieju ESL Pro League. Rozgrywki EPL Conference odbędą się w formacie LAN-owym podczas jednego z największych festiwali gamingowych na świecie – DreamHack Summer w Jönköping, w Szwecji. 

To jednak nie koniec

Chociaż tegoroczna wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski powoli przechodzi do historii, nie jest to koniec atrakcji związanych z turniejem. Do grona partnerów finałów turnieju dołączyła marka POCO, producent smartfonów dla prawdziwych fanów technologii. Z tej okazji wraz z firmą ESL organizują specjalny livestream, podczas którego widzowie będą mogli zapoznać się z najnowszym modelem producenta – POCO F4 GT, niezwykle wydajnym smartfonem z ekranem AMOLED, procesorem Snapdragon® 8 Gen 1 oraz magnetycznymi, wysuwanymi przyciskami, idealnymi dla graczy.

Transmisja odbędzie się już jutro, o godzinie 15:00, a podczas niej będą miały miejsce liczne atrakcje, w tym:

  • Showmatch pomiędzy influencerami, a ESL Mistrzem Polski – z trójką zawodników Illuminar Gaming w grach Brawl Stars oraz Clash Royale zmierzą się Makito, DisStream oraz Michał Pisarski 
  • Rozmowa z dziennikarzem technologicznym, Michałem Pisarskim, na temat najnowszego modelu POCO F4 GT.
  • Konkurs, podczas którego do wygrania będą 2 smartfony POCO F4 GT.
  • Przez 48 godzin od rozpoczęcia transmisji będzie dostępna specjalna oferta, podczas której POCO F4 GT będzie można kupić aż o 350 złotych taniej (8+128GB za 2649 zł (cena regularna 2999 zł) i 12+256GB za 3149 zł (cena regularna (3499 zł)).

Całe wydarzenie poprowadzi wszystkim znana i niezawodna Kinga Kujawska. Dołączyć do zabawy i obejrzeć transmisję będzie można 10 maja, o godzinie 15:00 poprzez oficjalne kanały ESL Polska na platformach Twitch, Facebook, Twitter i YouTube oraz na oficjalnych profilach marki POCO na platformach Facebook, Twitter i YouTube.

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.