ESL Gaming uhonoruje Esportowego Gracza Dekady podczas Intel® Extreme Masters Rio CS:GO Major

Świętując 10 lat istnienia Counter-Strike: Global Offensive, najlepsi gracze minionego dziesięciolecia zapiszą się na kartach historii esportu

Podczas Intel® Extreme Masters Katowice 2023 zadebiutują pierwsze w historii Nagrody dla Graczy CS:GO, które uhonorują przyszłe gwiazdy

Firma ESL Gaming, część ESL FACEIT Group, ogłosiła dziś coroczne rozdanie nagród dedykowanych graczom Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Pierwsza edycja odbędzie się podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych na świecie, Intel® Extreme Masters (IEM) Katowice 2023. Cykl rozpocznie się uczczeniem dziesięciolecia najlepszej gry esportowej poprzez wybranie i nagrodzenie Zawodnika Dekady podczas Majora IEM RIO w CS:GO.

O tytuł Zawodnika Dekady mogą ubiegać się wszyscy gracze z całego świata, którzy kiedykolwiek dotarli do fazy playoff podczas ostatnich 17 mistrzostw CS:GO Major, począwszy od DreamHack Winter 2013, a skończywszy na PGL Antwerp Major 2022. Analitycy, historycy i profesjonaliści zagłosują, by wybrać jednego najbardziej wpływowego gracza pierwszych dziesięciu lat esportu CS:GO. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się przed tysiącami fanów na żywo w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro, w Brazylii, w sobotę 12 listopada. IEM Rio to pierwszy w historii Major CS:GO rozgrywany w Ameryce Południowej, bilety zostały wyprzedane w ciągu godziny od premiery, a sam turniej jest wyczekiwany przez fanów na całym świecie. Dodanie do wydarzenia ceremonii wręczenia nagród sprawi, że stanie się ono jeszcze bardziej wyjątkowe.

Ponadto, począwszy od 2023 roku, ESL Gaming będzie organizować coroczną ceremonię wręczenia nagród dla graczy CS:GO podczas IEM Katowice w następujących kategoriach: 

  • Gracz Roku 
  • Odkrycie Roku
  • Drużyna Roku 

Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną wybrani przez 100 najlepszych graczy CS:GO w światowym rankingu ESL. Oddadzą oni swoje głosy na zawodników, którzy w ich oczach najbardziej zasługują na zdobycie poszczególnych tytułów. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na scenie przed publicznością na żywo w Spodku w Katowicach.

Najlepszym sposobem na uznanie kogoś za najlepszego gracza CS:GO na świecie jest wybranie go przez wszystkich najlepszych graczy na świecie. Właśnie taką możliwość stwarzają Nagrody dla Graczy CS:GO, a naszą rolą jest ułatwienie tego procesu i podniesienie rangi wydarzenia” – powiedział Michał “Carmac” Blicharz, VP Product Development w ESL Gaming. “Nie przychodzi nam do głowy żadne inne miejsce, które lepiej pasuje do uhonorowania Zawodnika Dekady CS:GO niż IEM Rio CS:GO Major“.

Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie Nagród Graczy CS:GO, gdzie w najbliższych miesiącach będą pojawiać się nowe informacje dotyczące nagród. 

***

O ESL Gaming


ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack, Snapdragon® Pro Series i wiele więcej – oferując wydarzenia i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią wiodącej na świecie platformy dla graczy ESL FACEIT Group. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

O Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.