Jubileuszowa edycja największego cyklu turniejów CS:GO w Polsce – 25. sezon ESL Mistrzostw Polski z nową identyfikacją wizualną

Jubileuszowa edycja największego cyklu turniejów CS:GO w Polsce – 25. sezon ESL Mistrzostw Polski z nową identyfikacją wizualną

Najbardziej prestiżowa seria lokalnych turniejów esportowych, ESL National Championship, otrzyma nową, nowoczesną identyfikację wizualną 

25. sezon ESL MP rozpocznie się 11 sierpnia wraz ze startem otwartych kwalifikacji

Po odświeżeniu marki ESL w 2019 roku i nowej, odświeżonej identyfikacji Intel® Extreme Masters (IEM) na początku tego roku, nadszedł czas, aby cykl turniejów ESL National Championship poszedł w ich ślady i otrzymały zaktualizowany, atrakcyjny wygląd. Nowa identyfikacja kładzie nacisk na większą spójność elementów graficznych i wzmocnienie marki swojego globalnego ekosystemu esportowego. Tegoroczna jesienna edycja turnieju będzie pierwszą, która odbędzie się pod nowym oficjalnym brandingiem.

ESL Mistrzostwa Polski to najstarsza liga e-sportowa w Polsce – finały pierwszego sezonu, gdy turniej istniał jeszcze pod nazwą ESL Pro Series Poland, miały miejsce w 2009 roku. Rozgrywki w Counter Strike 1.6, Pro Evolution Soccer 2009 i Americas Army odbyły się wówczas w kultowym warszawskim klubie “Stodoła”. Za czasów ESL Pro Series Poland w turnieju brały udział takie drużyny jak Virtus.pro, Złota Piątka, która zwyciężyła turniej rangi Major – Intel Extreme Masters Katowice 2014.

ESL National Championship od lat oferuje lokalnym drużynom możliwość awansu w ich karierze. Cały ekosystem ESL Pro Tour nastawiony jest na umożliwienie pokonania ścieżki od zera do bohatera. ESL Mistrzostwa Polski , jako jedyne rozgrywki w Polsce dają możliwość zdobycia doświadczenia, które z czasem może otworzyć ścieżkę do globalnych turniejów. Idealnym przykładem takiej drogi jest historia polskich zawodników ENCE – Pawła “Dycha” Dychy i Aleksandra “Hades” Miśkiewicza. Obaj, przez ostatnie kilka lat, z sukcesami rywalizowali o  puchar ESL Mistrza Polski, a obecnie podbijają międzynarodową scenę Counter-Strike:Global Offensive, grając na najwyższym poziomie w prestiżowych turniejach, takich jak Intel Extreme Masters Dallas 2022. 

Teraz kolejni zawodnicy mają szansę wykazać się w walce o mistrzostwo – 25. sezon ESL Mistrzostw Polski rozpocznie się 11 sierpnia wraz z pierwszym dniem otwartych kwalifikacji.

25. edycja to kluczowy sezon dla historii ESL MP – po 24 udanych edycjach, turniej powraca z nową identyfikacją wizualną, celebrując 10. rocznicę kultowej gry Counter-Strike: Global Offensive. Trudno o lepszy moment na uczczenie historii tej części polskiej sceny esportowej, która jest ściśle związana z CS:GO i co sezon daje nowym graczom szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w starciach z najlepszymi zawodnikami w kraju. 

W nadchodzących miesiącach będzie o co walczyć– łączna pula nagród wynosi 100 000 złotych, a poza nią i prestiżowym tytułem ESL Mistrza Polski zwycięzca otrzyma również awans na światowej sławy turniej Intel Extreme Masters Katowice 2023. W nadchodzącym sezonie weźmie udział 12 zespołów, które mierzyć się będą ze sobą w dwóch grupach.

Harmonogram 25. edycji ESL MP prezentuje się następująco:

  • Otwarte kwalifikacje #1 – 11-12 sierpnia
  • Otwarte kwalifikacje #2 – 13-14 sierpnia
  • Zamknięte kwalifikacje – 18-19 sierpnia
  • Faza zasadnicza – 29 sierpnia – 24 listopada
  • Ćwierćfinały – 27 listopada
  • Finały – 10-11 grudnia

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej jesiennej edycji, po wyłonieniu zwycięskiej drużyny, 12 grudnia, odbędzie się oficjalna gala ESL Mistrzostw Polski, która podsumuje 25. sezon oraz nagrodzi wyróżniających się zawodników. 

Rozgrywki będą odbywać się w poniedziałki oraz czwartki, a wszystkie mecze będą transmitowane na oficjalnym kanale esl_csgo_pl od godziny 19:00.

Nowe oblicze lokalnych rozgrywek

ESL National Championship to jedne z najdłużej trwających lokalnych zawodów esportowych, a wszystkie turnieje łączy wspólny element bycia najbardziej prestiżowymi rozgrywkami dla amatorów, półprofesjonalistów i profesjonalistów w regionie. Pierwsze ESL NC w historii odbyły się w Niemczech w 2002 roku jako ESL Pro Series. W tym momencie seria zawodów gości w dziesięciu różnych regionach – Australii, krajach Beneluksu, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii – wyznaczając nową erę dla lokalnych graczy aspirujących do przeniesienia swojej gry na wyższy poziom. 

Nowy start sezonu to też nowa, odświeżona identyfikacja wizualna. ESL National Championship składa się ze zaktualizowanego logo i dedykowanego wzoru kamuflażu. Nowe elementy graficzne pozwalają NC być bardziej spójnym z marką ESL Gaming, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca dla każdego regionu, aby dostosować projekt do ich lokalnych symboli. W ten sposób powstała idealna fuzja pomiędzy autonomią w ramach identyfikacji wizualnej lokalnych zawodów a wzmocnieniem marki ESL Gaming.

***

O ESL Gaming


ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack, Snapdragon® Pro Series i wiele więcej – oferując wydarzenia i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią wiodącej na świecie platformy dla graczy ESL FACEIT Group. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.