ESL Pro Tour: ESL i DreamHack ogłaszają największy na świecie cykl turniejów Counter-Strike: Global Offensive w 2020 roku z łączną pulą nagród w wysokości ponad 5 milionów dolarów.

Ponad 20 turniejów ESL i DreamHack, zwieńczenie w trakcie dwóch finałów Masters Championship. Począwszy od 2020 roku, ESL startuje z największym na świecie cyklem zawodów CS:GO.

ESL i DreamHack, będące częścią spółki MTG, ogłaszają nowy cykl ESL Pro Tour, który połączy ponad dwadzieścia turniejów i lig w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). ESL Pro Tour będzie największą serią rozgrywek w 20-letniej historii CS:GO. Łączna pula nagród na rok 2020 wyniesie ponad 5 milionów dolarów, a zmagania odbędą się na pięciu różnych kontynentach.

ESL Pro Tour połączy wiele wcześniej niepowiązanych turniejów ESL i DreamHack w jeden cykl, który skupi się wokół dwóch finałów w roku. Współpraca ma na celu stworzenie dla początkujących graczy kompletnej ścieżki w myśl idei „od zera do bohatera“. Skupiać się będzie na tworzeniu fascynującej historii będącej wzorem do naśladowania dla aktualnych fanów CS:GO i znacznie bardziej przejrzystej struktury rozgrywek zrozumiałej dla nowych fanów esportu.

„Rozwój ESL w ostatnich latach skłonił nas do ponownego przemyślenia tego, co robimy. Zbudowaliśmy jedne z najbardziej imponujących turniejów esportowych na świecie i nadszedł czas, aby połączyć punkty w jeden obraz, który jeszcze lepiej pasuje do naszej wizji esportu”, powiedział Ralf Reichert, CEO ESL. „Partnerstwo pomiędzy ESL i DreamHack daje początkującym graczom wyraźniejszą i pełniejszą drogę do osiągania sukcesów oraz strukturę, która jest bardziej przyjazna i przejrzysta dla nowych fanów esportu”.

“Ta współpraca nada głębszy sens i cel wszystkim naszym produktom, co pozwoli zapewnić fanom jeszcze więcej emocjonujących doświadczeń. Z drugiej strony, jest to również znacznie większa i bardziej atrakcyjna propozycja dla sponsorów i mediów chcących nawiązać kontakt z fanami esportu”, powiedział Marcus Lindmark, współzarządzający DreamHack. „ESL Pro Tour odzwierciedla nasze ambicje, by zapewnić początkującym i przyszłym graczom jasną ścieżkę rozwoju od amatora do profesjonalnego esportowego gracza”.

Rozgrywki w ESL Pro Tour zostaną podzielone na dwa poziomy: Challenger i Masters. Poziom Challenger obejmie turnieje DreamHack Open, Mountain Dew League oraz ESL Mistrzostwa Narodowe. Zawody te będą platformą pozwalającą drużynom na awans do zmagań na poziomie Masters. Kategoria Masters będzie obejmowała turnieje odbywające się na największych arenach, gdzie pula nagród wynosiła będzie 250.000 dolarów lub więcej. Nadal będą w nich uczestniczyć najlepsze zespoły na świecie. Turnieje rangi Masters to ESL One powered by Intel, Intel Extreme Masters, DreamHack Masters oraz ESL CS:GO Pro League. 

Zespoły będą gromadzić punkty w ESL Pro Tour Ranking, a najlepsze z nich będą rywalizować w dwóch finałach Masters Championship – w największych i najpopularniejszych niezależnych turniejach CS:GO: ESL One Cologne (Niemcy) i Intel Extreme Masters Katowice (Polska).

ESL Pro Tour zostanie szczegółowo zaprezentowany dziennikarzom i partnerom podczas specjalnego briefingu, który odbędzie się 28 września podczas ESL One New York. W celu uzyskania akredytacji prosimy o kontakt z lokalnym działem PR ESL.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ESL Pro Tour, odwiedź oficjalną stronę internetową i śledź ESL na Twitter i Facebook. Zapraszamy również do zapoznania się z trailerem i wywiadami.

###

ESL — informacje

ESL to największa na świecie firma esportowa, która została założona w 2000 roku. ESL kształtuje branżę najpopularniejszych gier wideo organizując liczne turnieje online i offline, takie jak ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy turnieje esportowe, jak również Mistrzostwa Kraju, rozgrywki dla amatorów i systemy matchmakingowe, które pomagają początkującym graczom przebyć drogę “od zera do bohatera” tak szybko, jak to możliwe. ESL posiada swoje oddziały na całym świecie i jest liderem w dziedzinie esportu na skalę światową. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy zajmującej się rozrywką cyfrową. eslfaceitgroup.com.

DreamHack to rozrywka dla cyfrowego pokolenia. Założony w 1994 roku jako BYOC LAN party, DreamHack wyrósł przez ponad 20 lat na światowy fenomen jako festiwal cyfrowy dla dzisiejszej młodzieży, organizowany w całej Europie i Ameryce Północnej. Festiwale DreamHack oferują wiele turniejów esportowych, muzykę na żywo, wystawy, konkursy kreatywne, LAN party, konkurs cosplay i wiele innych. DreamHack pomógł pionierom esportu i nadal jest jednym z największych światowych producentów esportowych treści. Miliony widzów z całego świata oglądają co roku relacje z turniejów DreamHack. Eventy DreamHacka w 2018 roku odwiedziło ponad 310 000 osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie dreamhack.com. DreamHack jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej MTG. Więcej informacji na mtg.com.

ESL Pro Tour to pomost łączący ponad dwadzieścia turniejów i lig Counter-Strike:Global Offensive z ESL i DreamHack w jedną narrację, która każdego roku prowadzą do  dwóch finałów – Masters Championships – IEM Katowice i ESL One Cologne. Współpraca ma na celu stworzenie kompletnej ścieżki “od zera do bohatera” dla początkujących graczy, fascynującej historii do naśladowania dla istniejących fanów CS:GO i znacznie bardziej przejrzystej struktury dla nowych fanów esportu.

MTG (Modern Times Group MTG AB (publ.)) (www.mtg.com) jest strategicznym i operacyjnym holdingiem inwestycyjnym prowadzącym działalność w zakresie esportu i gier hazardowych. Akcje te, powstały we Szwecji i są notowane w Nasdaq Stockholm (“MTGA” i “MTGB”).

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.