Intel® Extreme Masters: Global Challenge będzie turniejem w całości online

Decyzja została podjęta z uwagi na trwającą pandemię oraz konieczność zadbania o zdrowie i bezpieczeństwo zespołów i personelu.

ESL, największa firma esportowa na świecie, ogłosiła dzisiaj, że grudniowy Intel® Extreme Masters: Global Challenge zostanie rozegrany całkowicie online. Pierwotne plany zakładały walkę drużyn w trybie offline w studiu ESL w Kolonii. W związku ze zwiększeniem obostrzeń wymuszonych pandemią COVID-19 w Niemczech, podjęto jednak decyzję o przeprowadzeniu turnieju wyłącznie w  formie online.

Pomimo tych zmian, IEM: Global Challenge nadal ma być turniejem transatlantyckim, który w niezwykłym stylu zakończy rok 2020. W odbywających się w dniach 15-20 grudnia rozgrywkach weźmie udział osiem najlepszych drużyn z Ameryki Północnej i Europy, które zmierzą się w walce o pulę nagród pieniężnych w wysokości 500.000 dolarów. ESL wesprze wszystkie osiem zespołów w znalezieniu odpowiednich obiektów w Europie, w których zawodnicy i trenerzy każdej z drużyn będą mogli bezpiecznie rywalizować w ramach mistrzostw IEM: Global Challenge. Ponadto, ze względu na swój ponadregionalny charakter i znaczenie w kalendarzu sportowym, turniej będzie się również liczył do Intel® Grand Slam. 

Kibice na całym świecie otrzymają możliwość śledzenia przebiegu wydarzenia poprzez transmisje online.

W świetle rosnącej liczby zakażeń Covid-19 w Europie, zdecydowaliśmy się zorganizować turniej w trybie online. Chcielibyśmy aby wszyscy mogli być obecni na tym turnieju, ale jesteśmy zobowiązani do podejmowania odpowiedzialnych działań, które zapewnią bezpieczeństwo graczom i personelowi pracującymi przy organizacji naszych wydarzeń – powiedział MIchał “Carmac” Blicharz, VP Pro Gaming w ESL. 

Oczywiście z niecierpliwością czekaliśmy na kwalifikacje do turnieju lanowego, IEM: Global Challenge. Jednak w obecnej sytuacji w pełni popieramy decyzję ESL o przeniesieniu turnieju do online, co zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w tym wydarzeniu – w końcu to jest najważniejsze. Nadal jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zakwalifikowania się i wzięcia udziału w finałowym turnieju online 2020 roku – jesteśmy gotowi na wyzwania! – dodał  Yevhen Zolotarov, CEO NAVI.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź esl.gg/GlobalChallenge2020 lub śledź ESL na LinkedIn, Twitter lub Facebook.

###

ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.