ESL ogłasza plan rozgrywek dla ESL Pro Tour StarCraft® II i Warcraft® III na lata 2021/2022

ESL Gaming odsłania plany powrotu do regularnych rozgrywek z osobistym udziałem zawodników

ESL Gaming, największa firma esportowa na świecie, ujawniła dziś kalendarz turniejowy na sezon 2021/2022 dla ESL Pro Tour StarCraft® II i Warcraft® III. Jednocześnie spółka poinformowała o usunięciu blokady regionalnej, dzięki czemu pierwszy raz od 2015 roku południowokoreańscy gracze będą mogli regularnie uczestniczyć w międzynarodowych turniejach StarCraft® II. 

Cykl rozgrywek w StarCraft II rozpocznie się od DreamHack StarCraft 2 Masters w maju 2021 r., a zakończy na IEM Katowice w lutym 2022 roku, gdzie zawodnicy zagrają o nagrodę główną w wysokości 500.000 USD. Seria zmagań w Warcraft III rozpocznie się od DreamHack Warcraft 3 Open w maju 2021 roku i zakończy się turniejem DreamHack Warcraft 3 Championship w grudniu 2021. 

ESL Gaming i DreamHack opracowały plan rozgrywek w StarCraft II i Warcraft III na cały 2021 rok, pomimo ciągle zmieniającego się globalnego krajobrazu pandemii. Przedstawiciele ESL mają nadzieję, że przyszłoroczne turnieje StarCraft II będą odbywały się z udziałem zawodników, jednak w razie potrzeby lub gdy sytuacja zdrowotna na świecie ulegnie pogorszeniu, zawody zostaną rozegrane online. Wszystkie decyzje będą jednak podejmowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi ochrony zdrowia. 

ESL Gaming ogłosiło również, iż od sezonu 2021/2022 gracze biorący udział w rozgrywkach w ramach koreańskiego ekosystemu esportowego, będą mogli regularnie uczestniczyć w międzynarodowych turniejach. Dzięki tej zmianie po raz pierwszy od 2015 roku wszystkie zawody w StarCraft II staną się globalne. Pełny kalendarz i szczegóły dotyczące poszczególnych gier są dostępne pod zamieszczonymi linkami: StarCraft® i Warcraft® III

“Rok 2021 będzie drugim rokiem w ramach trzyletniej strategicznej umowy ESL Gaming z Blizzard Entertainment 2021. Porozumienie pomogło stworzyć cykl ESL Pro Tour, zapewniający graczom możliwość udziału w rozgrywkach na najwyższym poziomie z pulą nagród wynoszącą ponad 4.000.000 USD. Nasz pierwszy rok w ramach ESL Pro Tour był pełen wyzwań. Jednak z nadzieją patrzymy w przyszłość i z przyjemnością dzielimy się naszym najnowszym planem, który jest oznaką powrotu do normalności”, powiedział Shaun Clark, dyrektor ESL Pro Tour w ESL Gaming. “Jednym z naszych celów na koniec roku było zapewnienie naszej społeczności, graczom i partnerom jasnego i realnego do realizacji programu na lata 2021/2022”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie eslfaceitgroup.com lub śledzić ESL na LinkedIn, Twitter lub Facebook.

###

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com 

ESL Pro Tour – ESL Pro Tour łączy wiele, wcześniej niepowiązanych ze sobą turniejów ESL i DreamHack, które każdego roku składają się na ogromne mistrzostwa o zasięgu globalnym. Współpraca ma na celu stworzenie pełniejszej ścieżki rozwoju w myśl hasła “od zera do bohatera” dla ambitnych graczy, bardziej angażujących historii dla fanów CS:GO, StarCraft II i Warcraft III oraz bardziej przejrzystej struktury dla nowych fanów esportu.

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.