ESL w ramach partnerstwa z Blizzardem zajmie się obsługą ekosystemu e-sportowego gry Hearthstone®

ESL Gaming, poinformował o zawarciu dwuletniego partnerstwa z Blizzard Entertainment, w ramach którego firma zajmie się stworzeniem i obsługą ekosystemu e-sportowego gry Hearthstone®.

Porozumienie, będące kolejnym dużym partnerstwem wydawniczym zawartym przez ESL, dotyczy m.in jednych z największych turniejów Hearthstone®, takich jak Grandmasters i Hearthstone Masters Tours. Łączna pula nagród w wydarzeniach wyniesie 3 000 000 dolarów na każdy rok kalendarzowy. 

Porozumienie jest rozszerzeniem obecnej umowy z firmą Blizzard w obszarze takich tytułów jak StarCraft II® i Warcraft III®. Oprócz działań związanych ze stworzeniem i obsługą ekosystemu, alians daje ESL możliwość organizacji turniejów pod marką ESL i DreamHack we współpracy z Blizzardem w latach 2021 i 2022. 

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy wzmocnić nasze relacje z Blizzardem poprzez dwuletnie partnerstwo w obszarze gry Hearthstone®” – powiedział Michael Van Driel, Senior Vice President Game Management w ESL Gaming. “Obsługa ekosystemu gry to bardzo dobra wiadomość dla ESL jak i dla Hearthstone®. Fani na całym świecie mogą przygotować się na dwa ekscytujące lata”.

###

O ESL Gaming
ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com

O Blizzard Entertainment, Inc.
Znana z takich bestsellerów jak World of Warcraft®, Hearthstone®, Overwatch® oraz serii Warcraft®, StarCraft® i Diablo®, a także Heroes of the Storm®, spółka Blizzard Entertainment, Inc. (www.blizzard.com), dział koncernu Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI), jest uznanym twórcą i wydawcą oprogramowania rozrywkowego, słynącym z najlepszych gier w całej branży. Blizzard Entertainment ma na swoim koncie dwadzieścia dwie gry, które znalazły się na szczytach list bestsellerów* oraz zdobyły wiele nagród Gry Roku. Należący do Blizzard Entertainment serwis sieciowy Blizzard Battle.net® zalicza się do największych tego typu na świecie i zrzesza miliony aktywnych użytkowników.

*Sprzedaż i/lub pobrania, w oparciu o wewnętrzne rejestry firmy i raporty od kluczowych dystrybutorów.

###

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.