Zmiana na pozycji Mistrza Polski w Counter-Strike: Global Offensive – HONORIS nowym Mistrzem Polski


Rozstrzygnięcie sprawy naruszenia regulaminu w gnieździe AGO na korzyść HONORIS. Wynik meczu zmieniony na 0:2.

16 maja po zaciekłej walce w finale x-kom AGO pokonało zespół HONORIS wynikiem 2:0, zapewniając sobie tym samym lwią część z puli 50 tysięcy złotych, tytuł ESL Mistrza Polski w CS:GO oraz awans do ESL National Championships Global Playoff. Niestety już kilka godzin po finałach pojawiły się wątpliwości, co do regulaminowego zachowania osób obecnych w pomieszczeniu, w którym gracze AGO rozgrywali mecz.
Do organizatora turnieju, ESL, dotarły informacje, że w pomieszczeniu gdzie gracze walczyli o zwycięstwo był włączony komputer ze streamem z aktualnej rozgrywki ESL Mistrzostw Polski, co jest popularnie określane jako stream sniping. Mimo iż transmisja z rozgrywek jest zawsze opóźniona względem realnej gry, tym razem było to 4,5 minuty, to posiadanie ekranów w pomieszczeniach, gdzie przebywają gracze podczas turnieju jest zabronione.
Po sprawdzeniu nagrań wideo i zapisów z komunikatora drużyny niezależny zespół sędziowski zdecydował się zastosować łagodniejszy wymiar kary w postaci zmiany wyniku meczu finałowego na 2:0 na korzyść HONORIS i tym samym ogłoszenie drużyny Wiktora “TaZa” Wojtasa nowym ESL Mistrzem Polski w CS:GO. Za taką decyzja stoi również fakt, że przedstawiciele Jastrzębi od początku sprawy współpracowali z ESL dostarczając niezbędnych informacji.
“Podczas finału 21. Sezonu ESL Mistrzostw Polski został naruszony regulamin naszych rozgrywek. Po wielodniowej weryfikacji dostępnych materiałów, w które był zaangażowany niezależny zespół administratorów, podjęto decyzje o weryfikacji wyniku meczu x-kom AGO vs. HONORIS na korzyść tego drugiego zespołu. Dziękuje za obszerne wyjaśnienia oraz pełną współpracę po stronie zespołu AGO, jednak dodatkowe materiały, które zostały udostępnione, nie rozwiały wszystkich wątpliwości. – mówi Adrian Kostrzębski, Rzecznik Prasowy ESL.
HONORIS już 27 maja będzie reprezentowała Polskę na ESL National Championships Global Playoff, turnieju, w którym ośmiu zwycięzców rozgrywek krajowych ESL powalczy o bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Cologne 2021 lub przepustkę na IEM Summer.

O ESL Gaming
ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MT

Kontakt:
Karolina Walczyk
Head of Communication and PR
ESL Gaming
508 08 06 06
k.walczyk@eslgaming.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.