IEM Cologne 2021 powraca jako turniej Counter-Strike: Global Offensive na żywo z drużynami i staje się najczęściej oglądanymi rozgrywkami CS:GO w 2021 roku

Podczas pierwszych zawodów LAN od przeszło 500 dni, ponad 840 000 osób jednocześnie obserwowało drużyny rywalizujące o swój udział w puli nagród o wartości 1 miliona dolarów

Warszawa, 20 lipca 2021 – ESL Gaming, największa na świecie firma esportowa, oraz Intel® Corporation, jedna z wiodących marek angażujących się w esport, świętują udane zakończenie Intel® Extreme Masters Cologne 2021. Dzięki szczytowej liczbie ponad 800 000 osób oglądających w tym samym czasie wielki finał (z wyłączeniem Chin) z wynikiem 3-0 pomiędzy Natus Vincere i G2 Esports, zawody stają się drugim po IEM Katowice, najczęściej oglądanym turniejem bez statusu Majora w CS:GO wszechczasów.

Po raz pierwszy od 504 dni najlepsze na świecie drużyny CS:GO zebrały się w niemieckiej Kolonii, aby walczyć o pulę nagród w wysokości ponad 1 mln dolarów. Skupiając w jednym miejscu około 200 graczy, trenerów i personel z 24 rywalizujących drużyn z całego świata, IEM Cologne 2021 jest pierwszym turniejem z udziałem zawodników na miejscu w CS:GO odbywającym się od prawie półtora roku. W jego trakcie przeprowadzono ponad 1000 testów PCR z zerowymi pozytywnymi wynikami testów zakaźnych, zapewniając zespołom bezpieczne środowisko do wspólnego treningu i relaksu, a ostatecznie do ponownego zmierzenia się z przeciwnikami osobiście w studio.

Po dwóch tygodniach pełnych rywalizacji i ekscytujących pojedynków Natus Vincere pokonali  G2 Esports wygrywając 3-0 podczas wielkiego finału, który odbył się w niedzielę 18 lipca, co czyni ich jedną z najlepszych drużyn CS:GO. Teraz dzieli ich tylko jedno zwycięstwo od wygrania Intel® Grand Slam Season 3. Ponadto zawodnik Natus Vincere, Aleksandr „s1mple” Kostyliev, został nominowany przez fanów i ekspertów do tytułu ESL Pro Tour: DHL MVP. Z czterema asami, KPR 0,96 i ADR 93,1 w całym turnieju, jest on obecnie uważany za najlepszego gracza CS:GO wszech czasów, przez społeczność.

„To był wspaniały turniej” – powiedział zawodnik Natus Vincere Aleksandr „s1mple” Kostyliev. “Przez około półtora roku – myślę, że 500 dni, byłem w moim mieście, a teraz wszystko jest idealne i mam nadzieję, że ESL i wszyscy zaangażowani ludzie będą dalej wykonywać tak świetną robotę.”

Następnym w ESL Pro Tour dla CS:GO jest sezon 14 ESL Pro League, który odbędzie się w dniach 16 sierpnia – 12 września, a następnie IEM Fall, już od 28 września do 10 października. Sprawdź naszą oficjalną stronę wydarzenia oraz materiały graficzne, aby uzyskać więcej informacji lub śledź nas na Twitterze i Facebooku.

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com

Intel® Extreme Masters – Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.