Furia, BIG i Heroic dołączą do “elity CS:GO” jako najnowsze drużyny partnerskie ESL Pro League i Louvre Agreement

Umowa o wartości 20 milionów dolarów sprawia, że do ESL Pro League “Louvre Agreement” dołączają trzy nowe drużyny CS:GO

Jedne z najlepszych spośród drużyn esportowych – BIG, Furia i Heroic zostały dziś ogłoszone najnowszymi drużynami partnerskimi w historycznej umowie “Louvre Agreement” ESL Pro League – dołączając do największych marek w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO).

UMOWA
Trzy drużyny indywidualnie ubiegały się o miejsce w Louvre Agreement; ich oferty wyniosły prawie 20 milionów dolarów (USD), co stanowi znaczący wkład w długotrwałość ESL Pro League i rozgrywek CS:GO. Jako zespoły partnerskie w ramach Louvre Agreement, dołączą do ESL i istniejących 12 zespołów partnerskich, aby stale uczestniczyć w ESL Pro League. Będą teraz równymi udziałowcami w ESL Pro League, wspólnie zarządzać i dzielić się przychodami wraz z ESL i istniejącymi drużynami.


Alex Inglot, Commissioner w ESL Pro League, potwierdził nowy status BIG, Furii i Heroic, mówiąc:
“Kiedy rozpoczęliśmy ten proces w marcu, zostaliśmy zalani wyrazami zainteresowania od ponad 40 organizacji w CS:GO albo ogólnie esporcie, a nawet tych, które obecnie nie działają w tej przestrzeni. To oznaczało zachęcający początek, teraz zaś dotarliśmy do końca naszej podróży; z 13 istniejącymi członkami, którzy w przeważającej większości docenili rygor i obiektywność procesu, jak również kaliber trzech zespołów, które zostały zatwierdzone: BIG, Furia i Heroic. Te zespoły i ich inwestorzy dostrzegli wartość tego, co budujemy w projekcie ESL Pro League. Fakt, że złożyli tak znaczące oferty (z komponentami finansowymi i niefinansowymi w każdej z nich) pokazuje, że widzą rzeczywiste stabilne decyzje zarządu i rosnącą wartość, co stawia nas na równi z innymi najlepszymi możliwościami inwestycyjnymi w sporcie elektronicznym i tradycyjnym. Nie mamy wątpliwości, że każdy z tych trzech zespołów w znaczący sposób przyczyni się do naszego rozwoju, w duchu współpracy, globalnego wzrostu i strategicznej kreatywności.”


PROCES I WYNIKI
W trakcie całego procesu oferenci zostali poproszeni o dostarczenie szeregu informacji organizacyjnych, prawnych i finansowych. Poproszono ich również o przedstawienie “ofert finansowych” i “zobowiązań niefinansowych”. Umożliwiło to obecnym członkom, pod przewodnictwem biura komisarza, ocenę szerokiego zakresu czynników wpływających na powodzenie oferty, takich jak osiągnięcia, wpływ geograficzny, wizja strategiczna, wartość grupy inwestorów i kwota oferty. Wszystkie te czynniki razem wzięte umożliwiły obecnym członkom rozważenie pełnego pakietu oferowanego przez każdego z oferentów.


Na przykład, Furia będzie koncentrować swój personel, zasoby i energię na reprezentowaniu Ameryki Południowej i wspieraniu regionu Ameryki Północnej; planują zlokalizować swój skład na Florydzie, jednocześnie współpracując z innymi Członkami na obu kontynentach. Wniosek Heroic był przedmiotem dyskusji Członków na temat wpływu dochodzenia ESIC i różnych wydarzeń, które były przedmiotem przeglądu. Wysokiej jakości wniosek Heroic zawierał szereg zobowiązań ze strony nowego zespołu zarządzającego, w tym koncentrację na wysokich standardach nowego zarządzania i utrzymaniu integralnej wydajności ligi. Na tej podstawie, w połączeniu ze współpracą i aktywnym wkładem pracowników w dochodzenie, ich wniosek został zaakceptowany. Ze względu na zakłócenia spowodowane przez wydarzenia i czas późniejszego dochodzenia ESIC, członkowie i Heroic zgodzili się na opóźnienie oficjalnej daty rozpoczęcia udziału drużyny do drugiej połowy 2022 roku. Pozwoli to nowemu kierownictwu odpowiednio zająć się wynikami dochodzenia i da im wystarczająco dużo czasu na wdrożenie nowych strategii i standardów.

Furia i BIG dołączą do ESL i 12 istniejących drużyn ze skutkiem natychmiastowym. Dołączają one do Astralis, Complexity, ENCE, Evil Geniuses, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esports, Mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Liquid oraz Team Vitality.

Ralf Reichert, ESL Co-CEO dodał:
“Wprowadzenie trzech nowych drużyn do ESL Pro League poprzez proces RFP jest kolejnym kamieniem milowym w naszym dążeniu do stworzenia zrównoważonego, ekonomicznego i konkurencyjnego ekosystemu w CS:GO. Każda z drużyn – Heroic, Furia i BIG, wnosi do stołu coś innego, ale także wspólnie wzmacnia globalną atrakcyjność ESL Pro League i zwiększa ekspozycję konkurencyjnego CS:GO – obie te rzeczy pomogą turniejowi rosnąć i rozwijać się w nadchodzących latach.”


Nicolas Maurer, CEO Vitality, obecny Zespół Partnerski ESL Pro League, stwierdził:
“Przychody, skala i długoterminowe zobowiązania wynikające z tej umowy są świetnym przykładem tego, jak Pro League przekształca konkurencyjne rozgrywki – i robi to we właściwy sposób. Dołączenie nowych drużyn, których średnia oferta wynosi prawie 7 milionów dolarów, pozwala nam poznać naszą wartość i dzielić się nią ze sponsorami, partnerami i interesariuszami.”

###

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej

Więcej na stronie: www.eslgaming.com     

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.