Komunikat dot. konfliktu w Ukrainie

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci i zasmuceni inwazją Rosji na Ukrainę i mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie tego problemu. Po przeanalizowaniu sytuacji wprowadzamy w życie początkowy zestaw działań.

Wspólnie z naszymi partnerami i pracownikami pracujemy nad działaniami wspierającymi osobycierpiące z powodu obecnej tragedii przekazując darowizny na rzecz UNHCR, zapewniając płatne urlopy pracownikom, którzy chcą wziąć udział w wolontariacie na rzecz pomocy humanitarnej oraz gwarantując płatne urlopy dla poszkodowanych pracowników.

W związku ze zbliżającymi się rozgrywkami ESL Pro League podjęliśmy decyzję, że organizacje mające wyraźne powiązania z rządem rosyjskim, czy też z osobami lub organizacjami objętymi domniemanymi lub potwierdzonymi sankcjami UE związanymi z konfliktem, nie będą mogły być reprezentowane w naszych rozgrywkach (obecnie dotyczy to dwóch drużyn – Virtus.pro oraz Gambit Esports).

Zdajemy sobie sprawę, że zawodnicy nie są współwinnni tej sytuacji i nie uważamy, że nakładanie kar na poszczególnych graczy jest zgodne z duchem esportu. Gracze Virtus.pro oraz Gambit Esports mogą zatem rywalizować pod neutralną nazwą, bez reprezentowania swojego kraju, organizacji lub też sponsorów ich drużyn na ubraniach lub w jakikolwiek inny sposób.

Ponadto, ze względu na obecną sytuację, zdecydowaliśmy się wstrzymać wszystkie zaplanowane zawody w regionie WNP, które będą mogły zostać rozegrane w późniejszym terminie.

Będziemy obserwować i oceniać przyszłe turnieje oraz podejmować dalsze decyzje w zależności od rozwoju sytuacji.

###

O ESL Gaming

ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack i wiele więcej – oferując wydarzenie i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki elektronicznej.

Więcej informacji dostępne jest na stronie eslfaceitgroup.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.