Bijące rekordy wydarzenie dobiegło końca – FaZe Clan nowymi Mistrzami Intel® Extreme Masters Cologne 2022

Prawie 1 250 000* fanów oglądało Intel® Extreme Masters, czyniąc je najlepiej oglądanym turniejem poza turniejami rangi Major.

Intel® Extreme Masters (IEM) Cologne 2022, jeden z najbardziej prestiżowych turniejów esportowych na świecie, został oficjalnie zakończony. Podczas dziewięciu dni turniejowych, 24 najlepsze na świecie drużyny Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) walczyły o udział w łącznej puli nagród wynoszącej 1 000 000 dolarów i upragniony tytuł mistrzów. W końcu, po prawie trzech latach, ESL Gaming powitało fanów w LANXESS Arena w Kolonii, w Niemczech, abymogli doświadczyć turnieju na żywo i obejrzeć sześć najlepszych drużyn w fazie play-off. Ostatecznie to FaZe Clan zdobył po raz pierwszy ikoniczne trofeum IEM Cologne, pokonując Natus Vincere 3-2 w wielkim finale, tym samym zdobywając swój drugi tytuł ESL Pro Tour Championship w tym roku.

Po raz szósty w historii fani CS:GO mieli okazję przeżyć prawie dwa tygodnie niesamowitych i pełnych emocji meczów, rozpoczynając 5 lipca od fazy play-in, a następnie przechodząc do fazy grupowej. Turniej zakończył się fazą play-off w formie wydarzenia na żywo w dniach 15-17 lipca. Podczas tych dni, kultowa LANXESS Arena, lepiej znana jako Katedra Counter-Strike’a, stała się miejscem starcia niemieckiej organizacji MOUZ z duńską potęgą Astralis, które finalnie zagwarantowało sobie miejsce w pierwszym półfinale przeciwko Natus Vincere, zeszłorocznym zwycięzcom IEM Cologne. 

Drugi ćwierćfinał dnia trzymał publiczność w napięciu do samego końca – Movistar Riders i Team Liquid szły łeb w łeb. Hiszpańska drużyna ostatecznie zapewniła sobie zwycięstwo, by w drugim półfinale sprawdzić się z FaZe Clanem, mistrzami IEM Katowice 2022 i Antwerpii CS:GO Major. Debiut Movistar Riders na dużej, międzynarodowej scenie dobiegł końca, gdy wraz z Astralis, mimo świetnych występów, zostali wyeliminowani w półfinale. Wszystkie oczy były wtedy zwrócone na FaZe Clan i Natus Vincere jako ostatnich w klasyfikacji, którzy zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Ze względu na wysoką stawkę, żadna z drużyn nie chciała stracić okazji na zdobycie trofeum IEM, więc do samego końca nie było pewności, która drużyna zwycięży. 

Po pięciu emocjonujących mapach pełnych clutchów i odwetów, FaZe Clan pokonał swoich przeciwników 3-2. W ten sposób po raz pierwszy zdobyli tytuł mistrzów IEM Cologne i stali się pierwszą w historii drużyną, która w ciągu jednego roku wygrała IEM Katowice, CS:GO Major Championship i IEM Cologne. Co więcej, jest to ich trzecie zwycięstwo w wyścigu do Intel® Grand Slam, dzięki czemu od zdobycia nagrody pieniężnej w wysokości 1 000 000 dolarów dzieli ich jeszcze tylko jedna wygrana.

“Wymyślimy jak zamierzamy zdobyć ostatnie zwycięstwo do Intel Grand Slam. Zrobimy wszystko i to jest nasz główny cel na następny sezon, dokończyć pracę, którą wykonaliśmy w tym sezonie” – powiedział na żywo na scenie Finn “Karrigan” Andersen z FaZe Clan, tuż po wygraniu wielkiego finału. “Czekam teraz na wakacje, ale Intel Grand Slam jest ostatecznym celem na następny sezon”.

Powrót do LANXESS Areny po trzech latach sprawił, że bilety na wydarzenie w Kolonii wyprzedały się po raz piąty z rzędu. Katedra Counter-Strike’a przywitała 35 000 entuzjastów esportu chętnych do obejrzenia rozgrywek CS:GO na światowym poziomie. Przy akompaniamencie werbli i kibicowaniu do utraty tchu swoim ulubionym drużynom, uczestnicy doświadczyli niepowtarzalnych przeżyć, które zostaną w ich pamięci na długo. Co więcej, fani, którzy nie mogli pojawić się osobiście, oglądali akcję na żywo podczas transmisji na całym świecie, generując szczytową liczbę CCU na poziomie prawie 1 250 000*. W rezultacie IEM Cologne stał się najbardziej oglądanym turniejem poza turniejami rangi Major, przebijając rekord IEM Katowice 2022 ustanowiony na początku tego roku. Było to niezwykłe doświadczenie zarówno dla graczy, jak i ich oddanych kibiców na całym świecie.

Po tym jak IEM Cologne 2022 przeszedł do historii, następnym oczekiwanym wydarzeniem jest Intel® Extreme Masters Rio Major 2022, pierwsze w historii mistrzostwa CS:GO Major, które odbędą się w Ameryce Południowej. Zawody odbędą się w dniach 31 października – 13 listopada, a fani będą mogli obejrzeć i doświadczyć spektakularnej akcji na żywo w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro, w Brazylii, w dniach 10-13 listopada.

Więcej informacji można znaleźć na stronie esl.gaming.com oraz na oficjalnych kanałach ESL CS na platformach Twitter, Facebook oraz Instagram.

*Według Esports Charts

***

O ESL Gaming


ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack, Snapdragon® Pro Series i wiele więcej – oferując wydarzenia i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią wiodącej na świecie platformy dla graczy ESL FACEIT Group. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.