ESL Pro League powróci na Maltę w ramach przedłużonego do 2024 roku partnerstwa ESL Gaming oraz GamingMalta

Faza grupowa 16. sezonu ESL Pro League odbędzie się w środowisku LAN-owym 31 sierpnia – 25 września, natomiast faza play-off odbędzie się z udziałem publiczności 17 września – 2 października

ESL Gaming, część ESL FACEIT Group, oraz Ministerstwo Gospodarki, Funduszy Europejskich i Gruntów poprzez fundację GamingMalta, ogłosiły dziś przedłużenie współpracy przy ESL Pro League do końca 20. sezonu. Dzięki partnerstwu Malta będzie miejscem goszczącym największe i najdłużej trwające rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) z pulą nagród wynoszącą 850 000 dolarów na sezon, poprzez sprowadzenie na śródziemnomorską wyspę zarówno drużyn z fazy Conference Stage, jak i fazy grupowej.

“Byliśmy dumnym partnerem GamingMalta przez ostatnie dwa lata ESL Pro League i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi z możliwości zorganizowania nadchodzących sezonów naszej głównej ligi CS:GO na Malcie” – powiedział Brian Krämer, General Manager, CS:GO w ESL Gaming. “Razem z GamingMalta nie tylko oferujemy doskonałe środowisko dla najlepszych drużyn z całego świata, ale także nadal podkreślamy naszą podstawową zasadę tworzenia świata, w którym każdy może zostać kimś poprzez aktywacje dla aspirujących graczy CS:GO w tym regionie”.

Umowa przedłużająca współpracę będzie trwać do końca 2024 roku i skupi się na rozwoju i wspieraniu lokalnego ekosystemu esportowego poprzez lokalne turnieje i konferencje, ustanawiając tym samym struktury rozwoju niezbędne do zaoferowania aspirującym graczom i zespołom z Malty możliwości wejścia na profesjonalny poziom.

Silvio Schembri – Minister gospodarki, funduszy europejskich i gruntów rządu Malty, przyjął  partnerstwo następującymi słowami: “Nasza wizja pozycjonowania Malty jako hubu esportowego znakomite efekty, a ciągłość partnerstwa z ESL będzie pokazywać gamingowy ekosystem na Malcie jako Home of Gaming Excellence – miejsce świetności gier, witając najlepszych zawodników esportowych na naszej wyspie w nadchodzących latach”. Ivan Filletti, CEO fundacji GamingMalta dodał “Rozwijanie lokalnego ekosystemu esportowego jest istotną częścią naszych strategicznych wysiłków, aby zapewnić społeczność, że budujemy silną strukturę esportową. Nasze partnerstwo z ESL nie tylko sprawia, że gościmy międzynarodowe turnieje ESL na Malcie, ale też współtworzymy koncepcję “od zera do bohatera”, dzięki której lokalni gracze uczestniczą w lokalnych wydarzeniach ESL, szkoleniach ze zdolności przywódczych i zrównoważonym środowisku biznesowym esportu”.

ESL Gaming i GamingMalta po raz pierwszy połączyły siły w 2020 roku, aby stworzyć możliwości na wszystkich poziomach ścieżki “od zera do bohatera” oferowanej przez ekosystemy esportowe ESL Gaming. Co więcej, współpraca pozwoliła Malcie ugruntować swoją pozycję jako śródziemnomorska stolica esportu, a jednocześnie pomóc ESL Gaming w dostarczaniu ekscytujących i najwyższej jakości treści i transmisji ESL Pro League dla fanów na całym świecie, pomimo wyzwań, jakie stawiała globalna pandemia.

“Partnerstwo z GamingMalta ukształtowało doświadczenie ESL Pro League dla fanów CS:GO w ciągu ostatnich dwóch lat i jestem dumny, że dalej będzie je kontynuować” – powiedział Alex Inglot, Commissioner ESL Pro League. “Współpraca  stała się istotną częścią tożsamości ligi i nie możemy się doczekać, aby najlepsi gracze na świecie rywalizowali ze sobą w wyjątkowym środowisku tej pięknej śródziemnomorskiej wyspy”.

Rozpoczynająca się 31 sierpnia faza grupowa 16. sezonu ESL Pro League obejmie 15 drużyn partnerskich Louvre oraz dziewięć drużyn zakwalifikowanych przez ESL CS:GO World Ranking lub ESL Pro League Conference Stage podczas DreamHack Summer w Jönköping w Szwecji, które spotkają się na Malcie, by walczyć o jedno z dwunastu miejsc w fazie play-off, która będzie miała miejsce w dniach 27 września – 2 października. 

Faza play-off 16. sezonu ESL Pro League odbędzie się przed publicznością na żywo, jednak dostępność miejsc jest ograniczona. Sprzedaż biletów rozpocznie się 5 września, a więcej szczegółów zostanie ogłoszonych wkrótce.

Szczegóły dotyczące 16. sezonu ESL Pro League można znaleźć na stronie turnieju oraz obserwując ESL CS na platformach Twitter, Facebook i Instagram. Ogólne informacje są dostępne na about.eslgaming.com oraz na oficjalnych kanałach ESL Gaming na Twitterze, Facebooku, Instagramie i LinkedIn.

***

O ESL Gaming


ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack, Snapdragon® Pro Series i wiele więcej – oferując wydarzenia i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią wiodącej na świecie platformy dla graczy ESL FACEIT Group. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

O ESL Pro League 

ESL Pro League jest najdłużej trwającą na świecie profesjonalną ligą Counter-Strike: Global Offensive, w której biorą udział najlepsze drużyny z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz regionu Azji i Pacyfiku. Transmitowane na różnych platformach i wystawiane przez lata w przełomowych miejscach na całym świecie, wydarzenie, podzielone na dwa sezony w roku, stanowi wyjątkowe wyzwanie w kalendarzu CS:GO i jest wysoko cenione zarówno przez drużyny, graczy, jak i fanów. Pierwotnie ustanowiony w 2015 roku turniej, do 2019 roku oferował łączną pulę nagród w wysokości 1,5 miliona dolarów amerykańskich. Po podpisaniu umowy z Louvre w 2020 roku, ESL Pro League przynosi 15 największych marek w esporcie, aby rywalizować obok dziewięciu drużyn, które starają się jak najlepiej wykorzystać swoje ostatnie sukcesy (www.en.pro.eslgaming.com/csgo/proleague).

O GamingMalta

GamingMalta jest niezależną fundacją non-profit utworzoną przez rząd Malty i Malta Gaming Authority (MGA). Zadaniem fundacji jest promowanie Malty jako centrum doskonałości w sektorze gier cyfrowych i zdalnych na całym świecie, a także kierowanie strategicznymi wysiłkami Malty w zakresie gier wideo, technologii immersyjnych i esportu.  Ponadto organizacja jest odpowiedzialna za współpracę z lokalnymi władzami w celu poprawy atrakcyjności Malty jako jurysdykcji i wzmocnienia ekosystemu otaczającego branżę gier.

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.