Refleks, precyzja i odrobina szaleństwa w starciu weteranów z debiutantami – faza zasadnicza 25. sezonu ESL Mistrzostw Polski startuje już dziś

Już dziś rozpoczynają się rozgrywki fazy zasadniczej 25. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. 12 drużyn, które wywalczyło sobie prawo do udziału w tej jubileuszowej edycji najstarszego regionalnego turnieju w kraju, rozpoczyna batalię o 100 000 PLN w puli nagród oraz prestiżową szansę wystąpienia na przyszłorocznym Intel® Extreme Masters Katowice 2023. 

Z okazji inauguracji tego wyjątkowego, jubileuszowego sezonu, ESL Gaming razem ze znanym i nieodłącznym już gronem gospodarzy rozgrywek, duetem komentatorskim Kuby Kubika Kubiaka oraz Macieja Morgena Żuchowskiego wraz z prowadzącą Kingą Kujawską, przygotowali nietuzinkową zapowiedź wideo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, zgodnie z tradycją ekipa przygotowała materiał wykorzystująć swoją kreatywność i umiejętności wokalne w zupełnie nowym wydaniu. Jak wygląda powrót Morgena do kariery muzycznej można zobaczyć W TYM MIEJSCU

Burzliwe kwalifikacje

W ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować rozgrywki pretendentów do udziału w fazie zasadniczej w ramach otwartych i zamkniętych kwalifikacji. Te pierwsze rozgrywane były między 11, a 14 sierpnia. Wyłoniono z nich 4 zespoły, które mogły zmierzyć się na ostatnim etapie w drodze do udziału w mistrzostwach. Razem z 8 drużynami, które zostały zaproszone do zamkniętych kwalifikacji stanęli w szranki 18 i 19 sierpnia. Szóstka najlepszych dołączyła do grona zespołów, które dostały bezpośrednie zaproszenie do fazy zasadniczej. Finalna lista drużyn biorących udział w 25. sezonie ESL Mistrzostw Polski wygląda następująco:

Ku zaskoczeniu wielu polskich kibiców, w nadchodzącym sezonie zabraknie między innymi ekipy Honoris, zwycięzców 23. sezonu ESL Mistrzostw Polski.. Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa nie podołała rywalom w trakcie kwalifikacji. 

Obiecująco zapowiada się debiut zespołu Los Kogutos, który do tej pory walczył jak równy z równym z nawet dużo bardziej doświadczonymi przeciwnikami, jak chociażby podczas kwalifikacji do turnieju o randze major – Intel Extreme Masters Rio, gdzie “koguty” rywalizowały mi.in. z wielokrotnymi Mistrzami Świata, zespołem Astralis. Międzynarodowe doświadczenie ma więc szansę zaprocentować na lokalnym podwórku. Wśród innych debiutantów w jesiennej edycji turnieju zobaczymy między innymi drużynę Paloma, która już od pewnego czasu próbowała swoich sił w kwalifikacjach czy też Lodis, które stawia swoje pierwsze kroki w ESL Mistrzostwach Polski.

Gdzie oglądać

Od teraz aż do grudnia, poniedziałki i czwartki (zawsze od godziny 19:00) będą wypełnione esportowymi emocjami na najwyższym poziomie. Już wkrótce przekonamy się, czy mistrz 24. sezonu – zespół Illuminar Gaming po raz kolejny będzie w stanie wspiąć się na szczyt swoich możliwości i obronić tytuł Mistrza Polski czy  może przyszedł czas na nowego czempiona. 

Mecze fazy zasadniczej rozgrywane będą w formacie BO1. Tuż przed weekendem podczas transmisji na kanale YouTube ESL Polska rozlosowano grupy, w których będą rozgrywane mecze w najbliższych tygodniach.  

Przed nami, już o godzinie 19:00 pierwszy mecz między Anonymo a FORSAKEN. Kolejne spotkania tego wieczoru to LODIS vs. 9INE oraz AGO Esports, które zawalczy z Los Kogutos. Wszystkie rozgrywki ESL Mistrzostw Polski będą transmitowane na oficjalnym kanale esl_csgo_pl.

Pełny harmonogram rozgrywek dostępny na oficjalnej stronie turniejowej – www.eslmistrzostwapolski.pl 

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.