Najlepsze na świecie zawodniczki CS:GO zmierzą się w walce o tytuł mistrzowski podczas DreamHack Winter 

DreamHack Winter powróci do Jönköping w Szwecji w pełnym wymiarze już 24-27 listopada 2022

Największa odsłona festiwalu DreamHack w tym roku zbierze wszystko, co związane z gamingiem pod jednym dachem w centrum kongresowym Elmia Congress Center

DreamHack Winter powraca! Festiwal pełen atrakcji ze świata gier ponownie zawita do Jönköping w Szwecji. DreamHack Winter to pełne atrakcji doświadczenie, które odbędzie się 24-27 listopada 2022 roku w Elmia Congress Center, oferując wszystko, co związane z grami pod jednym dachem. Bilety są już dostępne na stronie dreamhack.com/winter/tickets.

Podczas festiwalu DreamHack powstanie arena, którą społeczność może odwiedzać, aby się spotkać, odkryć, wygrać i być sobą poprzez doświadczenie gamingowego stylu życia. Niezależnie od tego, czy festiwalowicze podziwiają kostiumy cosplay, biorą udział w turniejach, oglądają zmagania zawodowców, uczą się streamować, czy testują technologie na expo, DreamHack oferuje niezapomniane wrażenia.

Drzwi dla uczestników strefy LAN zostaną otwarte 24 listopada. Z kolei wstęp dla reszty uczestników zostanie umożliwiony następnego dnia, 25 listopada. Nie trzeba przynosić własnego komputera, by cieszyć się DreamHackiem – festiwal oferuje szereg atrakcji dla wszystkich odwiedzających, w tym strefę freeplay, gdzie można przetestować wiele popularnych gier PC.

“To zawsze jest ekscytujące, gdy możemy sprowadzić DreamHack z powrotem do domu, do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło w Szwecji”, powiedział Chrostoffer Melin, Director of DreamHack Festivals. “Doświadczenie festiwalu nie ma sobie równych i jest otwarte dla wszystkich, niezależnie od tego, czy chcesz przynieść swój własny komputer czy nie. Nie możemy się doczekać, aby po raz kolejny podzielić się tym doświadczeniem z naszą społecznością.”

DreamHack Winter 2022 będzie również gospodarzem Globalnych Finałów 2. Sezonu ESL Impact, wyjątkowego cyklu rozgrywek kobiecych w Counter-Strike:Global Offensive (CS:GO) uruchomionego na początku tego roku. ESL Impact pomaga zwiększyć udział kobiet w scenie CS:GO, zapewniając platformę dla narodzin nowych gwiazd i rozwoju graczek, a wszystko to w zrównoważonym ekosystemie. ESL Impact to pierwsza inicjatywa uruchomiona w ramach programu #GGFORALL, który stawia na postęp w sektorach esportu i gamingu. W światowych finałach 2. sezonu ESL Impact weźmie udział osiem najlepszych drużyn kobiecych na świecie, które będą rywalizować o pulę nagród w wysokości 123 000 USD.

“Jesteśmy dumni, że możemy sprowadzić ESL Impact, który jest częścią naszego programu GGFORALL, do Szwecji i na festiwal DreamHack Winter w tym roku” – powiedziała Charlie Sirc, Impact Product Manager w ESL FACEIT Group.  “Szczerze wierzymy, że powiedzenie ‘it’s not Good Game until it’s Good Game for all’ skupia się na przesuwaniu granic, aby ostatecznie uczynić gaming i esport przestrzenią inkluzywną i pełną szacunku. Oglądanie ogromnie utalentowanych kobiet rywalizujących w ESL Impact będzie niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich uczestniczących w DreamHack Winter.”

Dla odwiedzających, którzy sami chcą rywalizować, strefa LAN zaoferuje zawody w CS:GO, Rocket League i inne gry. Ponadto, na uczestników czeka jeszcze wiele konkursów, w których mają szansę zabrać do domu szereg atrakcyjnych nagród, takich jak sprzęt do gier.

Strefa spotkań z twórcami w sekcji Creators Hub

Creatorhub to obszar aktywności, w którym twórcy są w centrum uwagi. Oczekuje się, że ponad 200 osób będzie częścią creator hub z aktywnościami takimi jak:

  • Dołącz do swojego ulubionego streamera i rywalizuj z innymi zespołami prowadzonymi przez streamerów w Versus;
  • Oglądaj streamerów prowadzących transmisję ze studia;
  • Aktywności IRL z twórcami wewnątrz creator Arena;
  • Autografy;
  • Możliwość porozmawiania na scenie Meet and Greet;

DreamHack Winter będzie największym festiwalem z pod znaku DreamHack w tym roku, po imponującej trasie w 2022 roku, na której znalazły się między innymi przystanki w Dallas (czerwiec 2022), Melbourne (wrzesień 2022), Walencji (październik 2022) i Atlancie (listopad 2022). Więcej informacji o DreamHack Winter zostanie opublikowanych wkrótce. Obserwuj oficjalną stronę internetową i/lub śledź DreamHack na Twitterze i innych platformach społecznościowych.

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.