Więcej dni turnieju, fanów i rozgrywek w CS:GO! Mistrzostwa Intel® Extreme Masters Major to prawdziwy festiwal pasji

Dodatkowa pula biletów oraz szereg usprawnień dla odwiedzających wydarzenie w Brazylii – IEM Rio 2022 zapowiada się na największy turniej esportoDodatkowa pula biletów oraz szereg atrakcji dla odwiedzających wydarzenie w Brazylii – IEM Rio 2022 zapowiada się na największy turniej esportowy w historii, na którym zawita ponad 100 000 fanów na przestrzeni 12 dniwy w historii

Polska transmisja z turnieju dostępna będzie przez 12 dni trwania rozgrywek na kanałach
ESL Polska

Podczas gdy zakwalifikowane drużyny przygotowują się do IEM Road to Rio (seria RMR), firma ESL, część ESL FACEIT Group, z radością ujawnia swoje plany ekspansji dla Mistrzostw rangi Major – Intel® Extreme Masters (IEM) Rio w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Wychodząc naprzeciw niesamowitemu entuzjazmowi fanów na całym świecie, plany składają się z kilku elementów sprawiających, że wydarzenie IEM Rio 2022 będzie należało do bezprecedensowych i stanie się jednym z największych wydarzeń esportowych do tej pory.

“W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy pozytywnie przytłoczeni szalonym entuzjazmem fanów w Brazylii i nie tylko, i jesteśmy podekscytowani, mogąc pokazać pełny potencjał tego, co esport może osiągnąć i czym może się stać”, powiedział Shaun Clark, Product Management w ESL FACEIT Group. “Rozbudowanie IEM Rio CS:GO Major do takiej skali to niesamowita i niepowtarzalna okazja i nie możemy się doczekać, aby pokazać naszą pasję i ambicję razem z fanami, naszymi partnerami i drużynami z całego świata”.

Dyrektor marketingu Intel® Brazil, Carlosa Buarque – “Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że możemy spełnić marzenie brazylijskich graczy. Pojawienie się IEM CS:GO Major w tym kraju jest historycznym kamieniem milowym, który znaczy wiele dla trzeciej co do wielkości bazy graczy CS:GO na świecie. Nasz zespół jest niezwykle podekscytowany faktem, że może być jeszcze bliżej fanów esportu i CS:GO. Pragniemy, aby to wydarzenie przeszło do historii jako punkt rozbudowy rywalizacji dla graczy w Brazylii i poza nią.”

IEM Fan Fest ft. Gaules 

Tuż obok Jeunesse Arena w dniach 10-13 listopada, zorganizowany zostanie prawdziwy festiwal dla fanów. IEM Fan Fest to miejsce, w którym będą mogli doświadczyć turnieju CS:GO Major, ponieważ słynny brazylijski streamer Alexandre “Gaules” Borba będzie gospodarzem wydarzenia przez wszystkie dni imprezy, zapewniając fanom charakterystyczny komentarz na żywo i wiele więcej. 

Oglądanie meczów, uczestnictwo w aktywacjach partnerów handlowych, możliwość zakupu gadżetów ulubionej drużyny w ESL Shopie, kibicowanie swoim idolom w Jeunesse Arena, spotkania i możliwość zdobycia autografów swoich idoli to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na fanów z Rio de Janeiro i nie tylko.

Więcej fanów w Jeunesse Arena

Podczas fazy mistrzowskiej (Champions Stage) w Jeunesse Arena udostępniona zostanie większa liczba miejsc, dzięki czemu więcej fanów będzie miało okazję obserwować zawody na żywo. Zmiana układu wewnątrz areny i dodanie sceny centralnej po raz pierwszy w historii turniejów CS:GO organizowanych przez ESL Gaming tworzy doświadczenie oglądania na żywo niepodobne do żadnego innego.

Z 4 do 12 dni z udziałem publiczności i polską transmisją 

Co więcej, dwa pierwsze etapy IEM Rio Major – Challengers Stage i Legends Stage – również zostaną rozegrane przed publicznością na żywo. Początkowo zawody miały się odbyć tylko jako wydarzenie na żywo w Jeunesse Arena w dniach 10-13 listopada. Dzięki rozszerzeniu rozgrywek fani będą mogli kibicować swoim ulubieńcom spośród wszystkich 24 drużyn biorących udział w turnieju w dniach 31 października – 8 listopada. Challengers Stage i Legends Stage będą rozgrywane na żywo w Riocentro w Rio de Janeiro w Brazylii, dzięki czemu publiczność będzie miała szansę uczestniczyć w wydarzeniu przez wszystkie dwanaście dni. Polska widownia również będzie mogła cieszyć się tym historycznym widowiskiem. Przez wszystkie 12 dni rozgrywek prowadzona będzie lokalna transmisja, w której udział wezmą znani i lubiani eksperci esportowi, a także influencerzy ze świata gamingu. Dla widzów przygotowano zarówno bloki eksperckie, jak również szereg atrakcji. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na kanale ESL_CS_GO na platformie Twitch.tv. 

Sprzedaż biletów dających dostęp do Challengers Stage i Legends Stage w Riocentro w dniach 31 października – 8 listopada oraz dodatkowych biletów na Champions Stage w Jeunesse Arena w dniach 10-13 listopada, rozpocznie się 14 września o godzinie 20:00 czasu polskiego. Bilety na IEM Fan Fest ft. Gaules w dniach 10-13 listopada, zostaną z kolei udostępnione 15 września od godziny 20:00. Szczegóły oferty dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia.

Fani, którzy zachowali swój bilet z 2020 roku lub zakupili go wcześniej w tym roku, mogą wykorzystać go na ten sam dzień (dni) i kategorie turnieju, które zostały podane przy zakupie odpowiedniego biletu. Bilety zakupione na Jeunesse arena umożliwiają także wstęp na IEM Fan Fest. Osoby przechodzące z Jeunesse Arena powinny liczyć się z dodatkowym czasem oczekiwania w związku ze względami bezpieczeństwa.  

24 drużyny, które wezmą udział w IEM Rio Major, zakwalifikują się poprzez oddzielne wydarzenie IEM Road to Rio odbywające się w dniach 4-9 października. Europejskie eliminacje w ramach turnieju RMR również będzie można obejrzeć w ramach polskiej transmisji na kanałach ESL Polska. Aby uzyskać więcej informacji na temat IEM Rio CS:GO Major oraz najnowsze aktualizacje, odwiedź oficjalną stronę internetową i śledź ESL CS na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

***

O ESL 

ESL tworzy świat, w którym każdy może być kimś. Od ponad dwóch dekad kształtujemy branżę i przewodzimy innowacjom w zakresie esportu i gier na całym świecie w najpopularniejszych grach wideo, tworząc kompleksowy ekosystem z możliwościami dla graczy, aby przejść drogę od zera do bohatera, a dla fanów, aby byli świadkami najlepszych historii, jakie esport ma do zaoferowania. Portfolio ESL składa się z produktów o wysokiej renomie, takich jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, Snapdragon Pro Series i wiele innych, od zawodów dla początkujących po globalne zawody elitarne. ESL jest częścią ESL FACEIT Group, wiodącej firmy zajmującej się zawodowym graniem i esportem.

O Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.