Czas start! Turniej Intel® Extreme Masters Katowice 2023 rozpoczyna się dziś

Już dziś rozpoczynają się tygodniowe zmagania 24 najlepszych na świecie drużyn w CS:GO – transmisja dostępna online

10-12 lutego do Katowic wraca jedno z największych wydarzeń esportowych na świecie

IEM Expo w tym roku zapewnia dwa dodatkowe turnieje esportowe, EFG Esports Forum, wielką imprezą gamingową i wiele więcej

Już dziś rozpoczyna się pierwszy etap rywalizacji Intel® Extreme Masters Katowice 2023. To już 11. raz, gdy oczy całego świata zwrócone są w stronę Katowic. Finałowy etap wydarzenia odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) z udziałem publiczności. Topowi  zawodnicy walczą w dwóch turniejach – Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II, o łącznej puli nagród wynoszącej w tym roku 1 500 000 dolarów. A to nie wszystko, ponieważ, po trzech latach nieobecności, wraca także IEM Expo z mocą atrakcji dla odwiedzających. Dodatkowe turnieje esportowe, liczne stoiska wypełnione aktywnościami, konferencja EFG Esports Forum i wiele więcej. Uczestnicy IEM Katowice 2023 mogą szykować się na ogromną dawkę emocji i legendarną dla Intel® Extreme Masters atmosferę.

Pojedynek strzelecki rozpoczęty – mistrzostwa CS:GO już od dzisiaj

Podczas zawodów rozgrywanych na IEM Katowice, fani mogą oczekiwać niezapomnianych emocji w walce o najwyższe stawki w świecie esportu. Mistrzostwa ESL Pro Tour w Counter-Strike: Global Offensive to walka nie tylko o legendarny puchar i tytuł zwycięzcy, ale także o główny udział w nagrodzie 1 000 000 dolarów i zwycięstwo w rywalizacji o punkty w wyścigu Intel® Grand Slam. W pierwszej fazie turnieju CS:GO, która rozpoczyna się już dziś, rywalizują ze sobą 24 najlepsze zespoły z całego świata. Wśród nich między innymi aktualny ESL Mistrz Polski, zespół Permitta Esports, a także niezawodni polscy zawodnicy Paweł „Dycha” Dycha reprezentujący barwy  zespołu ENCE oraz Maciej “F1KU” Miklas z drużyny OG. Przez następny tydzień gracze będą walczyć o szansę zagrania w fazie finałowej przed publicznością w Spodku, do której awansuje tylko 6 najlepszych zespołów. 

W oczekiwaniu na mistrza – turniej w StarCraft II jeszcze przed nami

Turniej w legendarnej grze od Blizzard Entertainment – StarCraft II od lat dostarcza widzom niezapomnianych emocji. W tegorocznej edycji IEM Katowice, po raz kolejny stawką jest tytuł Mistrza Świata i lwa część z puli nagród wynoszącej 500 000 dolarów. I tym razem podczas rozgrywek nie zabraknie polskich akcentów. Już od 8 lutego do rywalizacji przystąpi 36 topowych strategów z całego świata, wśród których znajdą się między innymi Mikołaj “Elazer” Ogonowski i Piotr “Spirit” Walukiewicz. Zmierzą się z takimi legendami, jak chociażby ubiegłoroczny zwycięzca turnieju – Joona “Serral” Sotala. 

Najlepsza ósemka graczy awansuje do ostatecznego etapu, który odbędzie się przed publicznością podczas finałowego weekendu IEM Katowice 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Co więcej, uczestnicy IEM Expo również będą mogli śledzić przebieg rozgrywek w wyznaczonych do tego strefach kibica. 

Pełną listę uczestników turnieju SC2 można znaleźć pod tym linkiem.

Powrót IEM Expo

Wyczekiwany powrót IEM Expo, po trzech latach przerwy, to wejście w wielkim stylu. Aby uhonorować ducha rywalizacji, który towarzyszy całemu wydarzeniu IEM Katowice 2023, organizatorzy przygotowali dwa ekscytujące widowiska esportowe:

 • Obok mistrzostw w CS:GO i StarCraft II, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się wyjątkowy, samodzielny turniej drużyn kobiecych – ESL Impact. W walce o zwycięstwo i nagrody w wysokości 100 000 dolarów zmierzy się 8 żeńskich zespołów, wśród których między innymi polki w barwach NaVi Javelins. Zawodniczki dopingowane przez kibiców rozpoczną tym samym durgi rok rywalizacji w ramach kobiecej ligi ESL Impact. 
 • W ramach IEM Expo, w dniach 11-12 lutego, odbędzie się również inauguracja turnieju rozgrywanego w ramach nowego cyklu ESL R1. To zupełnie nowy rozdział w świecie simracingu, w którym 48 kierowców z 12 drużyn zmierzy się ze sobą w 8 rundach kwalifikacyjnych Sezonu Wiosennego. W trakcie IEM Expo rozegrane zostaną dwie pierwsze rundy turnieju. 

Na IEM Expo nie zabraknie oczywiście licznych atrakcji przygotowanych przez wystawców, wśród których na odwiedzających czeka między innymi konkurs cosplay w strefie ESL Play, spotkania z influencerami, w tym między innymi finał Ligi Streamerów CS:GO w strefie NTT Game, sesje hands-on z grami na stoisku Nintendo, koncert rapera Smolastego w piątek, 10 lutego w strefie Lenovo i wiele, wiele więcej. Dodatkowe informacje na temat tego, czego można spodziewać się w aktywnościach na stanowiskach wystawców na IEM Expo zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. 

Polska transmisja dostarczy atrakcji online

Transmisja Intel® Extreme Masters Katowice pozwala nie tylko na oglądanie zmagań najlepszych zawodników na żywo – talenci i casterzy poza dotrzymywaniem towarzystwa i wnikliwym komentarzem biorą również udział w  aktywnościach podczas przerw w meczach i dbają o to, aby widzowie online nie doświadczyli nudy. W gronie talentów tegorocznej edycji pojawią się śmietanka polskiego esportu:

 • Radek “Mad1” Florkowski
 • Jakub “Swelder” Grzegorski
 • Kinga Kujawska
 • Maciej “Morgen” Żuchowski
 • Jakub “KubiK” Kubiak
 •  Radek “jonsification” Sikora
 • Łukasz “Hermes” Pożyczek
 • Mikołaj “Urg” Palimąka
 • Piotr “Izak” Skowyrski
 • Mateusz “Bremat” Brendler 

Dla tych, którzy nie będę mogli dołączyć do świętowania na miejscu, partnerzy polskiego livestreamu z turnieju przygotowali kilka niespodzianek. Pośród aktywności zaplanowanych dla widzów będzie między innymi konkurs organizowany przez Partnera Polskiej Transmisji IEM Katowice 2023 – JBL, w którym na uczestników czekać będzie 5 par słuchawek JBL Quantum 400. Podczas livestreamu przeprowadzona zostanie również ankieta, za udział w której będzie można zdobyć słuchawki JBL Quantum 350 Wireless.

Partnerami transmisji są także: EURO RTV AGD, Intel, Lenovo, Miasto Katowice i Radio ESKA.

Wszystkie dni meczowe transmitowane są na oficjalnych kanałach esl_csgo_pl na platformie Twitch.tv. Pierwszy mecz CS:GO rozpocznie się już o godzinie 11:00 a zmierzą się ze sobą ENCE oraz Pain Gaming.

EFG Esports Forum

W trakcie trwania wydarzenia odbędzie się również konferencja biznesowa EFG Esports Forum, w której przedstawiciele branży gier wideo i branży esportowej, partnerzy biznesowi oraz liderzy opinii spotkają się z uczestnikami, aby omówić przyszłość branży esportu. Konferencja potrwa dwa dni:

 • Piątek, 10. lutego – “Esports Elevated. Trends and perspectives” – panel otwarty dla wszystkich zainteresowanych po uprzedniej rejestracji pod tym linkiem.
 • Sobota, 11. lutego – “Esport: kreatywna szansa dla europejskiej gospodarki cyfrowej. Przykład Polski” – panel skupiający się na relacji branży esportowej i ekonomii. Zapisy dostępne pod tym linkiem.

Przed kibicami esportu i fanami świata gamingu prawie 2 tygodnie wypełnione, atrakcjami, rozgrywkami o najwyższą stawkę i aktywnościami z wielu dziedzin w świecie esportu. Pierwszy etap Intel Extreme Masters Katowice 2023 można uznać za rozpoczęty!

Po więcej informacji, śledź ESL FACEIT Group i ESL na LinkedIn, Facebook, Twitter i Instagram.

* * *

O ESL

ESL tworzy świat, w którym każdy może być kimś. Od ponad dwóch dekad kształtujemy branżę i przewodzimy innowacjom w zakresie esportu i gier na całym świecie w najpopularniejszych grach wideo, tworząc kompleksowy ekosystem z możliwościami dla graczy, przejścia od zera do bohatera, a dla fanów, bycia świadkami najlepszych historii, jakie esport ma do zaoferowania. Portfolio ESL składa się z produktów o wysokiej renomie, takich jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, Snapdragon Pro Series i wiele innych, od zawodów dla początkujących po globalne zawody elity. ESL jest częścią ESL FACEIT Group, wiodącej firmy zajmującej się grami zawodowymi i esportem.

 O Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to najdłużej działający globalny profesjonalny turniej esportowy na świecie. Rozpoczęte w 2006 roku przez firmy Intel i ESL zawody zawędrowały już do ponad 30 miast na całym świecie i przeprowadziły turnieje dla 11 różnych tytułów gier rywalizacyjnych. Fani esportu z ponad 180 krajów regularnie sprawiają, że wydarzenia IEM są rekordzistami pod względem frekwencji na stadionach i oglądalności, a inauguracyjne wydarzenie turnieju w Australii w maju 2017 r. oznaczało zawitanie na piąty kontynent dla globalnego obwodu konkurencyjnego. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM przyznanych zostało ponad 11 milionów dolarów w nagrodach pieniężnych niektórym z największych talentów esportowych na świecie (https://intelextrememasters.com/).

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.