Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO – ESL i Dreamhack prezentują kalendarz ESL Pro Tour CS:GO na 2021 r

Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO

ESL i Dreamhack prezentują kalendarz ESL Pro Tour CS:GO na 2021 r.

W nowym sezonie pojawią się turnieje typu Masters Tournaments i Masters Championships, które rozegrane zostaną w trakcie dwóch weekendów w 2021 r. w  nowoczesnym studiu, dostosowanym do realiów “covidowych”.

ESL, największa firma e-sportowa na świecie, oraz DreamHack, organizator największych na świecie festiwali gamingowych, ujawniły dziś nową wizję ESL Pro Tour Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) na rok 2021. Ruch ten ma zmienić kształt światowych rozgrywek i przynieść korzyści zarówno graczom jak i fanom. 

Nowy format ma zagwarantować niezapomniane wrażenia kibicom z całego świata i ułatwić organizację rozgrywek wynikającą m.in. z trudności związanych z podróżami dla drużyn, jak również pracowników ESL. Nowe podejście strategiczne zakłada, że w zawodach ESL Pro Tour weźmie udział co najmniej 16 drużyn, które zmierzą się ze sobą w fazach grupowych i finałach, które rozegrane zostaną w trakcie dwóch kolejnych weekendów. Dodatkowy czas pozwoli na stworzenie jeszcze bardziej ekscytujących treści dopasowanych do każdej z drużyn w fazie play-off. Drugi weekend jak zwykle odbędzie się na najbardziej prestiżowych arenach na całym świecie.

Jedne z największych gwiazd światowego e-sportu pojawią się w nowo utworzonej siedzibie ESL Pro Tour CS:GO, nowoczesnym studiu zaprojektowanym specjalnie z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID. Studio będzie pełniło rolę centralnego ośrodka dla graczy i będzie wykorzystywało najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gry dla graczy i widzów na całym świecie.

Turniejem otwierającym rozgrywki ESL Pro Tour CS:GO, będzie impreza Intel® Extreme Masters Katowice, która będzie miała miejsce w lutym przyszłego roku. Turniej ma być przeprowadzony w formie rozgrywek LAN. Decyzja ta jest następstwem niedawnej zapowiedzi, według której kibice będą mogli spodziewać się pierwszych od dziewięciu miesięcy zawodów LAN, kiedy to w grudniu wystartuje IEM Global Challenge.

Zgodnie z nowym formatem rozgrywek, ESL i DreamHack będą gospodarzami ośmiu turniejów Masters CS:GO w ciągu roku:

Daty:

  • Intel® Extreme Masters Katowice:16-28 lutego, 2021
  • ESL Pro League S13: 17 marca – 25 kwietnia, 2021
  • DreamHack Masters: 3-13 czerwca, 2021
  • ESL One Cologne powered by Intel: 6-18 lipca, 2021
  • Intel® Extreme Masters Melbourne: 17-22 sierpnia, 2021*
  • ESL Pro League S14: 1 września – 10 października, 2021
  • Intel® Extreme Masters: 14-24 października, 2021
  • Intel® Extreme Masters: 2-12 grudnia, 2021

* Praca w toku – w oparciu o planowane przerwy w turniejach na rok 2021

“Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO jest częścią naszej misji, której celem jest zapewnienie zawodnikom i kibicom najlepszych doświadczeń e-sportowych. Dwa weekendy rozgrywek przyczynią się do maksymalizacji emocji wśród kibiców, a gracze skorzystają na bardziej zbalansowanym harmonogramie rozgrywek. “Czas między weekendami meczowymi zostanie teraz wykorzystany do tworzenia treści charakterystycznych dla zawodników, którzy sprawiają, że play-offy mają znaczenie. W trakcie gdy zespoły będą pracowały nad swoimi taktykami, ESL będzie pracowało nad trailerami, wywiadami i analizami specjalnie pod każdy mecz” – powiedział Ulrich Schulze, Senior Vice President Product w ESL. “Nowy format ESL Pro Tour ma zagwarantować jeszcze większe emocje graczom i kibicom”.

ESL i DreamHack podzielają tę samą wizję stworzenia otwartego ekosystemu, który pozwoli aspirującym graczom na podążanie ścieżką “od zera do bohatera”. Turnieje na poziomie Challenger (DreamHack Open, MDL i ESL National Championships) nadal stanowią doskonałą okazję dla młodych talentów, aby przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom i rywalizować w zawodach na poziomie Masters Level.

“Start rozgrywek w ramach ESL Pro Tour zeszłej jesieni oznaczał ogromny krok naprzód w tworzeniu zrównoważonego ekosystemu dla sceny CS:GO – koncentracja zarówno na amatorach, jak i profesjonalistach to klucz do realizacji koncepcji “od zera do bohatera”, powiedział Mike Van Driel, dyrektor ds. produktu w DreamHack. “Nowa wizja, którą dziś ogłaszamy, pokazuje, że będziemy nadal rozwijać ten ekosystem, starając się stworzyć jak najlepszy format dla społeczności i graczy”.

“Planowanie jest kluczowe dla wszystkich zawodników i drużyn. Znajomość terminów wszystkich turniejów jest bardzo pozytywna i pomaga nam lepiej przygotować się do zawodów. Mniejsza liczba podróży daje nam też więcej czasu na skupienie się na meczach i przeciwnikach”, powiedział Peter “dupreeh” Rasmussen, profesjonalny gracz w CS:GO dla Astralis.

Więcej informacji na temat nowego formatu można znaleźć na stronie https://pro.eslgaming.com/tour/csgo/. Zachęcamy też do  odwiedzania naszych kanałów na Twitterze, Facebooku i Instagramie, gdzie znajdziecie najnowsze informacje na temat ESL Pro Tour.

###

O firmie ESL

ESL jest największą na świecie firmą esportową. Od 2000 roku ESL kształtuje branżę, wykorzystując najbardziej popularne gry wideo poprzez liczne turnieje online i offline. W ramach ESL Pro Tour firma prowadzi znane marki, w tym międzynarodowe ligi i turnieje: ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy rozgrywki, skracające drogę od zera do bohatera. ESL prowadzi również Mistrzostwa Krajowe ESL, puchary amatorskie i systemy matchmakingowe, tworząc świat, w którym każdy może być kimś. Posiadając biura na całym świecie, ESL jest światowym liderem w obszarze esportu i innowacji z nim związanych, dzięki kombinacji rozgrywek globalnych, lig amatorskich, działań produkcyjnych i wielu innych. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy cyfrowej rozrywki. https://eslfaceitgroup.com/

O DreamHack

DreamHack to rozrywka na miarę cyfrowego pokolenia. Założony w 1994 roku jako BYOC LAN party, przez ostatnie 20 lat DreamHack stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych cyfrowych festiwali dla dzisiejszej młodzieży, organizowanym w całej Europie i Ameryce Północnej. W ramach festiwali DreamHack organizowane są zawody esportowe, koncerty na żywo, wystawy, konkursy kreatywne, LAN party, cosplay i wiele innych. DreamHack pomógł w propagowaniu esportu i nadal jest jednym z największych producentów treści epsortowych na świecie. Miliony widzów z całego świata każdego roku ogląda audycje DreamHack. Wydarzenia organizowane przez DreamHack w 2019 roku miały ponad 345 000 odwiedzających. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie dreamhack.com. DreamHack jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy cyfrowej rozrywki MTG. Więcej informacji na mtg.com.

ESL Pro Tour – ESL Pro Tour łączy w sobie wiele, wcześniej niepowiązanych ze sobą turniejów ESL i DreamHack w różne gry w dedykowane serie, które każdego roku prowadzą w kierunku wielkich mistrzostw. Współpraca ma na celu stworzenie pełniejszej ścieżki od “zera do bohatera” dla ambitnych graczy, bardziej wciągających historii do śledzenia dla obecnych fanów CS:GO, StarCraft II i WarCraft III oraz bardziej przejrzystej struktury dla nowych fanów esportu. 

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.