ESL Gaming z nowym kalendarzem wydarzeń na rok 2021

Większość rozgrywek będzie organizowana w studiu i transmitowana online

Powrót do wydarzeń z udziałem żywej publiczności planowany jest na koniec roku 2021

ESL Gaming dzieli się swoimi planami na rok 2021. Większość turniejów esportowych organizowanych przez ESL i DreamHack zostanie rozegrana w środowisku studyjnym, bez udziału publiczności. W sytuacji, gdy obostrzenia epidemiologiczne ulegną rozluźnieniu,  ESL Gaming zorganizuje swój flagowy turniej ESL One Cologne powered by Intel® w lipcu 2021 r. Będzie to pierwsze wydarzenie z szerszym udziałem publiczności. Firma ma także w planach organizację festiwalu DreamHack pod koniec br. Finalna decyzja o tym, czy ESL One Cologne odbędzie się z udziałem widowni,zostanie podjęta bliżej daty wydarzenia. 

Kalendarz rozgrywek i eventów na 2021 r. zależał będzie od aktualnych wytycznych sanitarnych, przy czym głównym priorytetem ESL Gaming jest bezpieczeństwo całego personelu i uczestników. Wytyczne te są zgodne z protokołem CSPPA “Return to LAN”, którego celem jest maksymalna ochrona zawodników przed COVID-19. ESL Gaming poinformuje o zmianach w swoim kalendarzu po pierwszym kwartale 2021 r.

Turnieje i festiwale w 2021 roku

Pomimo odejścia od turniejów i festiwali rozgrywanych przed publicznością, ESL Gaming szykuje się do roku pełnego esportowych emocji. Firma błyskawicznie przekształciła swoje wydarzenia w formaty online, czego rezultatem była rekordowa widownia, która przekroczyła najbardziej śmiałe prognozy oglądalności. W 2021 r. ESL Gaming również skoncentruje się na rozwoju wydarzeń transmitowanych online, aby zapewnić fanom możliwość oglądania jeszcze większych i lepszych produkcji.

Ulrich Schulze, SVP Product w ESL Gaming, powiedział: “Podobnie jak wiele innych branż, musieliśmy zareagować i zmienić nasze plany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, jednocześnie realizując światowej klasy wydarzenia i rozgrywki. Rok 2021 będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ cały czas stosujemy się do najnowszych wytycznych zdrowotnych związanych z pandemią. Równocześnie planujemy bogaty kalendarz wydarzeń. Robimy wszystko, by gracze mogli wrócić do rywalizacji w środowisku LAN, a kibice na widownię podczas ESL One Cologne. Oczywiście, jest to uzależnione od najnowszych wytycznych. W odpowiednim czasie udostępnimy kolejne informacje dotyczące wszystkich turniejów”.

Rozgrywki w CS:GO rozpoczną się od styczniowego DreamHack Open i kontynuowane będą przez cały rok zgodnie z wypełnionym po brzegi harmonogram EPT Masters i EPT Challenger. Kalendarz Dota 2 będzie również wypełniony turniejami na wielu poziomach, podczas gdy seria turniejowa StarCraft® II rozpocznie się wraz z DreamHack StarCraft® II Masters w maju 2021 roku. Zakończy się zaś podczas IEM Katowice w lutym 2022 r., kiedy to zawodnicy zmierzą się o tytuł Mistrza Świata i nagrodę główną w wysokości 500 000 dolarów. Cykl Warcraft® III rozpocznie się od DreamHack Warcraft® III Open w maju 2021 r., a zakończy się w grudniu Mistrzostwami DreamHack Warcraft® III.

W 2021 zagwarantujemy wszystkim kibicom możliwość oglądania turniejów ESL Pro Tour w najwyższej jakości poprzez streaming na Twitchu w języku angielskim.

Pełny kalendarz na rok 2021 można znaleźć na stronie eslfaceitgroup.com. Fani mogą też szukać aktualności na temat danych imprez na LinkedIn, Twitter lub Facebook

O ESL Gaming

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com

O DreamHack

DreamHack to wciągający, gamingowy styl życia na miarę cyfrowego pokolenia. Każdego roku miliony fanów biorą udział w wydarzeniach DreamHack, a 24-godzinne weekendy festiwalowe oferują pod jednym dachem wszystko, co łączy się z gamingiem. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniach e-sportowych, turniejach dla amatorów, światowej sławy rozgrywkach lanowych bring-your-own-computer (BYOC), mistrzostwach cosplay, panelach, pokazach, koncertach na żywo i wielu innych. W 2020 roku DreamHack połączył się z firmą ESL tworząc ESL Gaming, największą na świecie firmę zajmującą się e-sportem i gamingiem. Te dwie organizacje kształtowały branżę i wiodące innowacje w dziedzinie e-sportu i gier, w ramach najpopularniejszych gier wideo z licznymi konkursami i festiwalami e-sportowymi online i offline. 

ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. Więcej informacji można znaleźć na stronach dreamhack.com i eslfaceitgroup.com.

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.