Rozkład jazdy IEM Katowice 2021

Rozkład jazdy IEM Katowice 2021

ESL Polska szykuje bogaty program dla wszystkich fanów esportu

W tym roku z uwagi na obostrzenia, turniej Intel® Extreme Masters zostanie rozegrany online. Aby zapewnić fanom esportu najwyższy poziom emocji, tegoroczna edycja będzie pokazem możliwości technologicznych i realizatorskich firmy ESL. Oprócz wirtualnego studia i technologii rzeczywistości rozszerzonej, na widzów czekać będą najsłynniejsi w Polsce komentatorzy, prowadzący  oraz eksperci, a także konkursy i aktywności dodatkowe. „Stay tuned”, bo pierwszy mecz zamkniętych kwalifikacji rusza już 16 lutego o godz. 12:00. 

Kibicuj naszym!

W trakcie tegorocznego IEM Katowice, nie zabraknie też polskich wątków, a chodzi oczywiście o występ zespołu Counter-Strike: Global Offensive Wisły All iN! Games Kraków, która powalczy w swoim pierwszym meczu kwalifikacyjnym z bardzo mocnym VIrtus.pro. W rozgrywkach CS:GO zobaczymy także Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, który zagra w duńskiej drużynie OG. Polski zawodnik będzie także obecny w rozgrywkach Starcraft 2, a będzie nim nie kto inny jak Mikołaj „Elazer” Ogonowski, który dzielnie walczył w ubiegłorocznej edycji turnieju. W tym roku, Mikołaj zagra w barwach x-kom AGO

IEM z gwiazdami

Plejada gwiazd to mało powiedziane. Tegoroczną edycję IEM Katowice 2021 poprowadzą znani i lubiani, Kinga Kujawska i Filip „Testree” Mątowski. Niemniej ciekawie prezentuje się grono komentatorów. W tym roku, zmagania w CS:GO zrelacjonują Maciej „Morgen” Żuchowski, Kuba „Kubik” Kubiak i Piotr „Izak Skowyrski. Ale czym byłyby rozgrywki na światowym poziomie bez wyważonego głosu ekspertów. Podczas tegorocznej edycji IEM swoimi, celnymi jak headshoty, spostrzeżeniami podzielą się Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Jakub „kuben” Gruczyński, Paweł „Innocent” Mocek, Tomasz „phr” Wójcik i Łukasz „Hermes” Pożyczek. 

Słowo od sponsorów

Jak co roku, najważniejszym partnerem wydarzenia jest miasto Katowice. Mimo iż w tym roku do stolicy Górnego Śląska nie przyjadą fani esportu to,  właśnie z katowickiego ESL Production Hub realizowane i transmitowane będą mecze, które z zapartym tchem śledził będzie cały świat. Katowice są i będą symbolem esportu made in Poland, a Spodek miejscem, gdzie na najwyższym podium chcą stanąć najlepsi esportowcy. 

O dodatkowe atrakcje zadbają też sponsorzy polskiej transmisji tacy, jak Sokołów i RTV EURO AGD. Każdego dnia, fani będą mogli wziąć udział m.in. w konkursie polegającym na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania zadane przez komentatora lub gościa w studiu. Do zgarnięcia będą karty upominkowe do EURO RTV AGD o wartości od 100 do 500 złotych. Inne bonusy to m.in. „viewing party” na discordzie, dedykowane emojis na Twitchu, ramka na zdjęcie na Facebooku, turniej w CS:GO rozgrywany na Platformie ESL Play pod patronatem miasta Katowice i konkurs na SUPER FANA, który zostanie zrealizowany wspólnie z Paysafecard. 

Gdzie oglądać?

Transmisje wszystkich meczów w ramach IEM Katowice 2021, jak i rozgrywek towarzyszących w Warcraft 3 będzie można oglądać na kanałach ESL na Twitchu. 

***

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. eslfaceitgroup.com

Intel® Extreme Masters – Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Kontakt dla mediów

Karolina Walczyk

Communications Manager, ESL Poland

k.walczyk@eslgaming.com

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.