Intel® Extreme Masters prezentuje mistrzostwa IEM Rio CS:GO Major – pierwszy w historii turniej Counter-Strike rangi Major w Ameryce Południowej

Od 31 października do 13 listopada najlepsze na świecie drużyny Counter-Strike: Global Offensive będą walczyć o upragniony tytuł oraz o udział z łącznej puli nagród wynoszącej 1 000 000$

ESL Gaming, wiodąca firma esportowa na świecie, ujawniła dziś szczegóły dotyczące wyczekiwanego turnieju Intel® Extreme Masters (IEM) Rio CS:GO Major Championship, pierwszego w historii turnieju Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) rangi Major, który odbędzie się w Brazylii. Zawody odbędą się w samym sercu Ameryki Południowej w dniach 31 października – 13 listopada, a fani będą mogli oglądać spektakularne akcje na żywo w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro w Brazylii w dniach 10-13 listopada.

Na 18. Majorze CS:GO zmierzą się 24 najlepsze drużyny CS:GO z całego świata, aby walczyć o jedyną w swoim rodzaju szansę wygrania pierwszego turnieju rangi Major w CS:GO w Ameryce Południowej. Co więcej, drużyny mają szansę zabrać do domu swoją część z puli nagród wynoszącej 1 000 000 dolarów oraz wygraną w walce o udział w Intel® Grand Slam.

Turniej składa się z trzech etapów, z których każdy ma swój własny format. W pierwszej fazie, w etapie Challengers Stage weźmie udział 16 drużyn zakwalifikowanych podczas IEM Road to Rio (seria RMR), które wejdą do kolejnego etapu rozgrywanego w systemie szwajcarskim i zmierzą się w meczu best-of-one. Mecze eliminacyjne i o awans będą rozgrywane w systemie best-of-three, a osiem najlepszych drużyn przejdzie do fazy Legends Stage. Tutaj do tych drużyn dołączy osiem innych zespołów, które przeszły przez IEM Road to Rio, grając w podobnym formacie jak w poprzednim etapie. Osiem najlepszych drużyn z Legend Stage zakwalifikuje się do ostatniego etapu Champions Stage, który zostanie rozegrany w systemie pojedynczej eliminacji i pozwoli najlepszej drużynie zdobyć upragniony tytuł.

“Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, że w końcu sprowadzamy turniej rangi Major do Rio de Janeiro” – powiedział Ulrich Schulze, SVP Product Management w ESL Gaming. “Stale rosnąca i pełna pasji brazylijska społeczność esportowa jest niesamowita i przez ostatnie kilka lat mieliśmy nadzieję zapewnić fanom jedno z najwspanialszych doświadczeń esportowych w historii. Teraz wreszcie nadszedł ten czas i nie możemy się doczekać, aż najlepsze drużyny CS:GO na świecie ostatecznie wejdą na Jeunesse Arena sprawiając, że zatrzęsie się od emocji z całej Brazylii i nie tylko.”

“Firma Intel jest bardzo dumna z powrotu Intel Extreme Masters do Brazylii – tym razem jako CS:GO Major, aby nasza lokalna społeczność graczy mogła na własne oczy doświadczyć jednego z najlepszych turniejów CS:GO na świecie. Intel to firma bezpośrednio związana z gamingiem i coraz częściej staramy się oferować graczom na całym świecie technologie najwyższej jakości. Brazylia jest jednym z kluczowych rynków Intela na świecie, a jeśli chodzi o gry, 3 na 4 Brazylijczyków gra w gry wideo, więc udział w organizacji tak dużego wydarzenia jak to jest dla nas bardzo ważny” – mówi Carlos Augusto Buarque, marketing director w Intel Brazil.

IEM Rio Major to dziesiąty turniej rangi Major zorganizowany przez ESL Gaming od 2013 roku, w którym pierwszy taki turniej odbył się w ramach DreamHack Winter. Początkowo impreza miała odbyć się między 26 kwietnia a 24 maja 2020 roku, ale ostatecznie została przełożona z powodu trwającej światowej pandemii. 

Mimo to ESL Gaming i Valve były zdeterminowane, aby sprowadzić CS:GO Major do Brazylii, gdy tylko okoliczności na to pozwolą.

Bilety na IEM Rio Major trafią do sprzedaży w środę, 25 maja o godzinie 19:00. Ceny wahają się od R$90 za jednodniowy bilet early bird na czwartek/piątek do R$1,999 za bilet Lounge. Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych rodzajów biletów oraz informacje o tym, jak zapewnić sobie poszczególne bilety, można znaleźć tutaj

Fani, którzy kupili bilet w 2020 roku i zdecydowali się go zatrzymać zamiast zwracać, mogą wykorzystać ten bilet na ten sam dzień (dni) i kategorie turnieju.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie oraz na kanałach ESL CS na platformach Twitter, Facebook, and Instagram.

***

O ESL Gaming


ESL Gaming to największa na świecie firma zajmująca się esportem. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack, Snapdragon® Pro Series i wiele więcej – oferując wydarzenia i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią wiodącej na świecie platformy dla graczy ESL FACEIT Group. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

O Intel® Extreme Masters

Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.