Turnieje ESL One Los Angeles i ESL One Birmingham w formacie online

Rozgrywki w Dota 2 będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach wiosennych i letnich

ESL, największa firma e-sportowa na świecie, ogłosiła dziś, iż oba turnieje ESL One powered by Intel – Los Angeles i Birmingham 2020 – rozegrane zostaną w trybie online. Decyzja
o zmianie formuły została podjęta wspólnie z firmą Valve. Zdrowie i bezpieczeństwo graczy, fanów i pracowników organizacji zawsze będą najwyższym priorytetem dla obu podmiotów. 

Przełożenie lub organizacja naszych turniejów w formule online jest najlepszą, a co ważniejsze, najbezpieczniejszą decyzją dla zawodników, trenerów, pracowników zespołów, kibiców i ekip technicznych przy jednoczesnym zachowaniu istoty e-sportu – powiedział Ulrich Schulze, SVP Product w ESL. – W tej wyjątkowej sytuacji sięgamy do natury e-sportu – jego globalnego i cyfrowego charakteru. Jesteśmy gotowi zapewnić najlepsze widowisko dla wszystkich fanów gry Dota 2, dostosowując się do aktualnych warunków. – dodał Schulze.

W trakcie opracowania jest system zwrotów za bilety na oba turnieje. Bilety zakupione na ESL One Birmingham zachowują swoją ważność na przyszłoroczne rozgrywki. W międzyczasie firma ESL opracowuje stworzenie internetowego formatu turnieju zbliżonego do Valve’s Dota 2 Pro Circuit.

Nowy format ESL One Los Angeles 2020 rozpocznie się pięcioma regionalnymi ligami już 28 marca. Rozgrywki zainauguruje faza grupowa, podczas której drużyny rozegrają mecze BO3  w formule „każdy z każdym”. Następnie odbędzie się faza play-off w odmiennych formatach dla lig regionalnych z udziałem 6-8 drużyn i lig z 4 drużynami – wszystkie mecze rozegrane będą również w wariancie BO3. W wielkim finale 19 kwietnia drużyny zmierzą się w formacie „najlepszy z pięciu”. ESL One Birmingham 2020 rozpocznie się w maju i rozegrany zostanie w analogicznej formule. W styczniu firmy ESL i Maincast zawarły długoletnią umowę i połączyły siły, aby zorganizować oba turnieje dla regionów EU/CIS i zwiększyć pulę nagród do 375 tysięcy dolarów dla ESL One Los Angeles i 335 tysięcy dolarów dla ESL One Birmingham.

Do udziału w ESL One Los Angeles w formule online zaproszone zostaną drużyny, które zakwalifikowały się do Majora, a także ekipy z Minorów oraz z najwyższych miejsc globalnego rankingu. Na turnieju zaprezentują się zespoły wchodzące w skład światowej czołówki, takie jak OG, Team Secret czy Evil Geniuses. Zaproszenia na turniej ESL One Birmingham online będą bazować na światowym rankingu oraz zgłoszonych już zespołach.

Ze względu na obecne okoliczności, firma ESL anuluje działania Akademii ESL w 2020 roku. Nadal jednak planuje być zaangażowana w rozwój sceny zespołów z tieru 2 i zamierza wznowić działania Akademii ESL w przyszłości.

Więcej informacji na temat obu turniejów można znaleźć na stronach wydarzeń: Los Angeles, Birmingham. Aby być na bieżąco ze wszystkimi rozgrywkami, warto śledzić kanały społecznościowe @ESLDota2 na Twitterze i Facebooku.

***

ESL jest największą na świecie firmą esportową. Od 2000 roku, ESL kształtuje branżę wykorzystując najbardziej popularne gry wideo poprzez liczne turnieje online i offline. ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy rozgrywki, oraz Mistrzostwa Krajowe ESL, puchary amatorskie i systemy matchmakingowe, skracają drogę od zera do bohatera, jak tylko to możliwe. Posiadając biura na całym świecie, ESL jest światowym liderem w dziedzinie esportu. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy cyfrowej rozrywki. https://eslfaceitgroup.com/

Więcej informacji w temacie udziela:

Karolina Walczyk

PR Manager

tel. 508 08 06 06

e-mail: k.walczyk@eslgaming.com

http://www.eslgaming.com

ESL GAMING POLSKA Sp. z o.o.

ul. Żeliwna 38 | 40-599, Katowice | Polska

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.