Dzięki Intel® Extreme Masters Fall 2021 ostatnie drużyny CS:GO zakwalifikowały się do pierwszych od prawie dwóch lat mistrzostw rangi Major.

60 drużyn CS:GO z całego świata rywalizowało w sześciu równocześnie organizowanych turniejach regionalnych, a 24 europejskie drużyny walczyły osobiście w studiach ESL w Sztokholmie.

ESL Gaming, wiodąca na świecie firma esportowa, oraz Intel® Corporation z dumą ogłaszają spektakularne zakończenie Intel® Extreme Masters (IEM) Fall 2021. Podczas turnieju transmitowanego w 17 językach, szczytowa liczba ponad 222 000* widzów oglądała Ninjas in Pyjamas, które pokonało ENCE w europejskich finałach.

W ciągu dwóch tygodni 60 drużyn Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) z sześciu różnych regionów walczyło w równocześnie organizowanych regionalnych rozgrywkach o swoją część z łącznej puli nagród wynoszącej 255 000 dolarów. Pierwsze miejsca w poszczególnych regionach zajęły:

  • Azja: TYLOO odniosło zwycięstwo nad ViCi Gaming z wynikiem 3-0 w BO5
  • CIS: #2 w światowym rankingu Gambit, pokonało #1 Natus Vincere 2-0 w BO5
  • Europa: Grając na miejscu w swoim ojczystym kraju, Ninjas in Pyjamas pokonało ENCE 3-1 w emocjonującym BO5
  • Ameryka Północna: FURIA Esports i GODSENT, które zmierzyły się ze sobą trzy razy w poprzednim tygodniu, spotkały się ponownie w wielkim finale, gdzie FURIA Esports wygrało 3-0 w trybie BO5
  • Oceania: Również rozgrywając starcie BO5, Renegades pokonało Ex-Dire Wolves 3-0
  • Ameryka Południowa: Bravos Gaming zostało mistrzami swojego regionu, pokonując Sharks Esports 3-0 w BO5

Walka o pierwsze miejsce na IEM Fall 2021 nie była jednak jedyną stawką dla drużyn. 

Drużyny rywalizowały o ostatnie punkty RMR w chęci zakwalifikowania się na pierwsze od prawie dwóch lat mistrzostwa Valve Major, które odbędą się w Sztokholmie, w Szwecji, od 23 października do 7 listopada 2021 roku.

Niektóre z najbardziej fascynujących kwalifikacji:

  • Podczas Majora 2021 Brazylia będzie najliczniej reprezentowanym krajem, ponieważ w turnieju weźmie udział 21 graczy z tego kraju 
  • Kwalifikując się poprzez IEM Fall 2021, Movistar Riders będzie pierwszą w historii drużyną z Hiszpanii, która weźmie udział w jakimkolwiek Majorze 
  • Podobnie ENCE zakwalifikowało się przez IEM Fall, dzięki czemu Lotan “Spinx” Giladi będzie pierwszym w historii izraelskim graczem, który weźmie udział w Majorze 
  • Wreszcie, przechodząc przez otwarte kwalifikacje do IEM Fall, Copenhagen Flames ostatecznie zajęło siódme miejsce, co zapewniło im wystarczającą ilość punktów RMR, by zakwalifikować się również na Majora.

“O dziwo mam mieszane uczucia. Wygranie turnieju samo w sobie jest oczywiście niesamowite, zwłaszcza kiedy jesteśmy tak blisko Majora, wiedząc, że nasza forma jest na najwyższym poziomie. Od jakiegoś czasu byliśmy pewni, że ten skład jest w stanie być najlepszym na świecie, zdobywać tytuły i dostarczać wszystkim niezapomnianych wrażeń” – powiedział zawodnik Ninjas in Pyjamas, mistrz Europy IEM Fall 2021 – “Mówiliśmy też, że musimy wygrać jeden turniej, by poczuć smak bycia zwycięzcą – kiedy już wiesz, jak to jest wygrywać, nigdy więcej nie zadowoli cię miejsce w pierwszej piątce czy nawet pierwszej trójce. Ponownie, to niesamowite uczucie – ten tytuł jest dla wszystkich naszych fanów, którzy kibicowali nam przez tak długi czas. Dziękujemy, ale nie skończymy, dopóki trofeum Majora nie wróci do Szwecji!”.

“Zwycięstwo w IEM Fall było dla nas ‘ostatecznym bossem do pokonania’ pod wieloma względami, ponieważ scementowało absolutnie wszystko, na co pracowaliśmy – kontynuowanie naszej podróży z powrotem do stanu normalności po 2 długich latach uziemienia w Australii i ostatecznie zakwalifikowanie się do Majora” – powiedział Renegades, mistrz Oceanii z IEM Fall 2021. “Jesteśmy dozgonnie wdzięczni ESL i ich zespołom – zarówno krajowym, jak i międzynarodowym, którzy utrzymują naszą ojczystą ziemię Oceanii aktywną z wieloma ścieżkami do międzynarodowej sceny, dzięki czemu możemy pokazać światu, z czego składa się Australisjki CS. Dużo miłości, Team RNG.”

Podczas gdy drużyny z pięciu regionów rozgrywały zawody online, 24 europejskie drużyny zebrały się w Sztokholmie w Szwecji, aby rozegrać zawody jako turniej indywidualny. Po udanym wdrożeniu podczas IEM Cologne 2021 protokół bezpieczeństwa COVID-19 firmy ESL Gaming ponownie został poddany bezbłędnej realizacji operacyjnej, dzięki czemu przeprowadzono ponad 800 testów PCR bez pozytywnych wyników testów zakaźnych. W ten sposób protokół po raz kolejny udowodnił swoją skuteczność w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa graczy, trenerów i personelu zgromadzonego na miejscu.

Kolejnym przystankiem ESL Pro Tour w CS:GO będzie konferencja ESL Pro League Season 15 odbywająca się 23-28 listopada, po której nastąpi IEM Winter 2021 odbywające się 2-12 grudnia. Więcej informacji na temat IEM Fall 2021 można znaleźć na oficjalnej stronie, obejrzeć galerię zdjęć z imprezy oraz śledzić ESL Gaming na Twitterze, Facebooku i LinkedIn.

*Z wyłączeniem Chin

ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sporotwych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej. (eslfaceitgroup.com)

Intel® Extreme Masters – Intel® Extreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie. (www.intelextrememasters.com)

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.