ESL FACEIT Group ujawnia harmonogram ESL Pro Tour na 2023 rok

Fani mogą spodziewać się świetnego esportowego roku z przeszło 40 turniejami na całym świecie

Druga tura biletów na IEM Katowice 2023 już dostępna – bilety można zakupić pod tym linkiem.

ESL FACEIT Group, wiodąca firma esportowa, ogłosiła dzisiaj harmonogram ESL Pro Tour (EPT) na rok 2023 dla gry Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Z ponad 40 turniejami w samym 2023, ESL Pro Tour jest największym ekosystemem esportowym dla CS:GO, jednocześnie będąc skonstruowanym tak, aby gracze na każdym poziomie – od amatorskiego po profesjonalistów – mieli możliwość rywalizacji.

Harmonogram

Daty rozgrywek w Europie i Ameryce Północnej zostały już ogłoszone, szczegóły turniejów w regionach Azjii i Pacyfiku oraz Południowej Ameryki zostaną ujawnione do końca roku. Wszystkie rozgrywki będą możliwe do obejrzenia w języku polskim na kanale esl_csgo_pl w serwisie Twitch.tv, gdzie dodatkowej rozrywki i profesjonalnego komentarza dostarczą najbardziej rozpoznawalne twarze i influencerzy esportowi.

ESL Pro Tour Championships

Najbardziej prestiżowe turnieje CS:GO w ekosystemie ETP, oferujące 1 000 000 dolarów w puli nagród i wyłonienie najlepszej drużyny na świecie.

 • IEM Katowice 2023: 31 stycznia – 12 lutego / Spodek Arena w Katowicach
 • IEM Cologne 2023 – 25 lipca – 6 sierpnia / LANXESS arena w Kolonii, w Niemczech

Szczegóły turniejów na 2023 rok były ogłaszane wcześniej tego roku wraz z cenami biletów.

ESL Pro Tour Masters

Trzon ekosystemu, dzięki któremu najlepsze profesjonalne drużyny podróżują po świecie, próbując wygrać możliwość zakwalifikowania się do EPT Championships.

 • 17. sezon ESL Pro League: 21 lutego – 2 kwietnia / Malta
 • IEM Spring 2023: 17 – 23 kwietnia / Lokalizacja będzie ogłoszona wkrótce
 • IEM Dallas 2023: 29 maja – 4 czerwca / Dallas, Teksas, USA
 • 18. sezon ESL Pro League: 15 sierpnia – 24 września / Malta
 • IEM Fall 2023: 16 – 22 października  / Lokalizacja będzie ogłoszona wkrótce

ESL Pro Tour Challenger

Turnieje o najniższym progu wejścia, pozwalające wszystkim aspirującym graczom i przyszłym gwiazdom na postawienie pierwszych kroków w profesjonalnych rozgrywkach. Każdy z turniejów poziomu Challenger oferuje szansę na awans do turniejów EPT Masters.

 • ESL Challenger Melbourne: 28 – 30 kwietnia / Dokładna lokalizacja zostanie ogłoszona wkrótce
 • ESL Challenger Hannover: 9 – 11 czerwca / Hannover, Niemcy
 • ESL Challenger #54: 24 – 26 listopada / Jönköping, Szwecja
 • ESL Challenger Atlanta: 15 – 17 grudnia / Atlanta, Georgia, USA

 • 44. sezon ESL Challenger League: January 17 – March 26 / Online
 • 45. sezon ESL Challenger League: 4 kwietnia – 28 maja / Online
 • 46. sezon ESL Challenger League: 11 czerwca – 17 września / Online
 • 47. sezon ESL Challenger League: 3 października – 10 grudnia / Online

 • 1. sezon ESL Mistrzostw Polski 2023: kwiecień – czerwiec / w formacie online i LAN-owym. 
 • 2. sezon ESL Mistrzostw Polski 2023: październik – grudzień /  w formacie online i LAN-owym 

W tych samych terminch odbywać się będą również pozostałe turnieje ESL National Championship w Australii/Nowej Zelandii, regionie Beneluksu, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii

Ujawnienie naszych planów na kolejny rok zawsze jest dla nas ważnym kamieniem milowym. Naszym celem jest danie graczom, drużynom, talentom, fanom i partnerom możliwości zaplanowania swojego roku wspólnie z nami z dużym wyprzedzeniem” – powiedział Shaun Clark, Senior Director of Game Ecosystems – CS:GO. “Jesteśmy podekscytowani, że czeka nas ponad 40 turniejów na całym świecie, na różnych poziomach rywalizacji w CS:GO – od amatorskich do profesjonalnych. Ogłoszenie harmonogramu to jeszcze nie koniec naszej pracy, ponieważ zawsze szukamy ulepszeń i stale pracujemy nad zapewnieniem niesamowitych doświadczeń dla całej naszej globalnej społeczności.”

Z dniem dzisiejszym rusza druga pula biletów na IEM Katowice 2023 – bilety są dostępne pod tym linkiem.

Dostępne są również bilety na IEM Cologne 2023, można je zakupić tutaj. Dodatkowe informacje na temat pozostałych turniejów oraz biletów będą ogłaszane z czasem.

Informacje dotyczące harmonogramu ESL Impact, kobiecego turnieju CS:GO stworzonego w ramach inicjatywy #GGForAll, na 2023 rok zostaną ogłoszone wkrótce.

Więcej szczegółów na temat ESL Pro Tour CS:GO można znaleźć na oficjalnej stronie oraz na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Pozostałe informacje dotyczące dzialalności firmy dostępne są poprzez stronę https://eslfaceitgroup.com/ oraz oficjalne kanały ESL FACEIT Group i ESL na platformach LinkedIn, Facebook, Twitter i Instagram.

***

O ESL Gaming


ESL kreuje świat, w którym każdy może zostać kimś. Od ponad dwóch dekad kształtuje branżę esportu na całym świecie w najpopularniejszych grach komputerowych, tworząc spójny ekosystem, który oferuje graczom szansę przejścia drogi od zera do bohatera, a fanom możliwość bycia świadkami największych historii, które oferuje sport elektroniczny. Nasze portfolio składa się z produkcji najwyższego szczebla, jak ESL Pro Tour, Intel® Extreme Masters, ESL Mobile, festiwale DreamHack, Snapdragon® Pro Series i wiele więcej – oferując wydarzenia i turnieje od poziomu podstawowego po najbardziej elitarne rozgrywki o skali globalnej. ESL Gaming jest częścią wiodącej na świecie platformy dla graczy ESL FACEIT Group. Więcej informacji dostępne jest na stronie about.eslgaming.com

O EFG

ESL FACEIT Group to wiodąca firma zajmująca się grami skupionymi na rywalizacji i esportem. W EFG tworzymy światy poza rozgrywką, gdzie gracze i fani stają się społecznością. Firma jest zbudowana na wielkim dziedzictwie znanych na całym świecie marek ESL, FACEIT, DreamHack i DreamHack Sports Games. Wykorzystujemy to dziedzictwo, aby dalej wprowadzać innowacje i rozwijać krajobraz esportu i gier na całym świecie. Współpracując z naszymi partnerami – deweloperami, wydawcami, markami i mediami – dostarczamy produkty i doświadczenia, które przyspieszają rozwój kultury gier i sprawiają, że społeczności graczy się jednoczą. Przyłącz się do nas, ponieważ pomagamy społecznościom graczy rozwijać się poprzez tworzenie światów poza grą, które łączą graczy, fanów i twórców wokół esportu i gier, które kochają.

Contact us

EFG owns a portfolio of brands in different categories. We are leading the industry with numerous online and offline competitions, digital platforms as well as gaming lifestyle festivals.